wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niepokojące wyniki badania wody w Bałtyku. Duże niebezpieczeństwo, zamykane pierwsze kąpieliska

27 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wakacje nad polskim morzem wywołują frustrację u niektórych wczasowiczów. Utrapieni turyści, którzy chcieli na kilka dni odpocząć od piętrzących się problemów, mogą mieć powody do niepokoju. Główny Inspektorat Sanitarny

Kryzys epidemiologiczny oraz utrzymująca się drożyzna to nie jedyne utrapienia turystów. Ci, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje nad Bałtykiem, mogą zmierzyć się z kolejnymi problemami. Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadził rutynowe badanie jakości wód. Przedstawione wyniki nie pozostawiają złudzeń. Sezon urlopowy zaczynamy od zamknięcia popularnego kąpieliska. Informacje przekazane przez Wirtualną Polskę są dość niepokojące. Z powodu sinic zakazano kąpieli na jednej z gdyńskich plaż. Decyzją sanepidu tamtejsza woda nie nadaje się do użytku.

Wakacje nad polskim morzem mogą być niebezpieczne?

Sanepid ujawnił niepokojące zjawiska, jakie mają miejsce w miejscowości nad Bałtykiem. Niemały problem może wywołać spore zamieszanie wśród urlopowiczów. Przypomnijmy, że sinice są bakteriami, które mają toksyczny wpływ na organizm człowieka. Wielu naukowców nazywa je "plagą Bałtyku", ponieważ to właśnie tam wykrywane są najczęściej. Wirtualna Polska wskazuje, że z powodu ich zakwitu zamykano dostęp do niejednego kąpieliska. Szczególnie dotknięte nimi były plaże nad Zatoką Gdańską.

W wyniku kontaktu z bakterią sinicy możemy zmagać się z nieprzyjemnymi objawami. Wysypka, wymioty czy też biegunka to zaledwie część z nich. Często u chorych odnotowywana jest też gorączka oraz łzawienie oczu. Skutki sinicy możemy zauważyć dopiero kilka dni po kąpieli. Wirtualna Polska uspokaja jednak, że poza plażą obok portu jachtowego w Gdyni nie wykryto jeszcze ich obecności w innych miejscach. Jakość wody w Redłowie Orłowie czy też Sopocie na ten moment nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Źródło: [Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >