Wakacje nad polskim morzem. (zdj. Il. ) ; Pixabay/Michał KoperŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay/Michał Koper
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Niepokojące wyniki badania wody w Bałtyku. Duże niebezpieczeństwo, zamykane pierwsze kąpieliska

Wakacje nad polskim morzem wywołują frustrację u niektórych wczasowiczów. Utrapieni turyści, którzy chcieli na kilka dni odpocząć od piętrzących się problemów, mogą mieć powody do niepokoju. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy stanu wody na jednej z gdyńskich plaż.

Kryzys epidemiologiczny oraz utrzymująca się drożyzna to nie jedyne utrapienia turystów. Ci, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje nad Bałtykiem, mogą zmierzyć się z kolejnymi problemami. Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadził rutynowe badanie jakości wód. Przedstawione wyniki nie pozostawiają złudzeń. Sezon urlopowy zaczynamy od zamknięcia popularnego kąpieliska. Informacje przekazane przez Wirtualną Polskę są dość niepokojące. Z powodu sinic zakazano kąpieli na jednej z gdyńskich plaż. Decyzją sanepidu tamtejsza woda nie nadaje się do użytku.

Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiKościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiCzytaj dalej

Wakacje nad polskim morzem mogą być niebezpieczne?

Sanepid ujawnił niepokojące zjawiska, jakie mają miejsce w miejscowości nad Bałtykiem. Niemały problem może wywołać spore zamieszanie wśród urlopowiczów. Przypomnijmy, że sinice są bakteriami, które mają toksyczny wpływ na organizm człowieka. Wielu naukowców nazywa je "plagą Bałtyku", ponieważ to właśnie tam wykrywane są najczęściej. Wirtualna Polska wskazuje, że z powodu ich zakwitu zamykano dostęp do niejednego kąpieliska. Szczególnie dotknięte nimi były plaże nad Zatoką Gdańską.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

W wyniku kontaktu z bakterią sinicy możemy zmagać się z nieprzyjemnymi objawami. Wysypka, wymioty czy też biegunka to zaledwie część z nich. Często u chorych odnotowywana jest też gorączka oraz łzawienie oczu. Skutki sinicy możemy zauważyć dopiero kilka dni po kąpieli. Wirtualna Polska uspokaja jednak, że poza plażą obok portu jachtowego w Gdyni nie wykryto jeszcze ich obecności w innych miejscach. Jakość wody w Redłowie Orłowie czy też Sopocie na ten moment nie budzi żadnych zastrzeżeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Wirtualna Polska]