wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polaków czekają wakacje, jakich jeszcze nie było. Eksperci prognozują, jak będą wyglądały

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wakacje dla wielu z nas stanęły pod znakiem zapytania. W wyniku pandemii koronawirusa, a co za tym idzie również problemów finansowych, nie każdy z nas będzie mógł pozwolić sobie na drogi urlop. Eksperci przedstawili prognozę, dzięki

Wakacje stanowią zazywczaj czas odpoczynku, wytchnienia i nabrania sił przed powrotem do pracy, szkoły lub na uniwersytety. W obliczu pandemii koronawirusa wielu z nas ma wątpliwości i obawy, czy na pewno uda nam się zrealizować nasze urlopowe plany. W sprawie branży turystycznej oraz jej rozwoju głos zabrali eksperci. Wskazali oni prognozę, która pokazała, że szykują nam się wakacje, jakich jeszcze nie było. 

Wakacje: Jak spędzimy je w tym roku?

Z relacji TVN24 możemy poznać doniesienia ze strony branży turystycznej w sprawie kondycji tej gałęzi gospodarki. Eksperci ostrzegają, że jeśli w wakacje nie będą mogli pootwierać swoich firm, może czekać ich przykry koniec. Z przekazu portalu wiemy, że wśród przedsiębiorców prowadzących różnego rodzaju kurorty, pensjonaty czy hotele panują fatalne nastroje. Wiedzą, że brak dochodów w nadchodzącym czasie będzie tragiczny w skutkach.

Niektórzy specjaliści twierdzą, że teoretycznie rodziny będą się mogły wybrać na niewielki odpoczynek z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W grę nie wchodzą jednak obozy i kolonie dla dzieci, dlatego też ośrodki specjalizujące się w przyjmowaniu grup znajdą się najpewniej w bardzo trudnej sytuacji. Tegoroczne wakacje także dla samych turystów będą więc całkowicie inne niż do tej pory. Wszystko zależy oczywiście od regulacji, które będą jeszcze zapewne wprowadzane przez rząd.

Również samorządy czerpiące dochód z turystycznego życia i profilu gminy nie są zadowolone z obecnej sytuacji. W rozmowie z TVN24 wypowiedział się sam Burmistrz Karpacza - Jarosław Jęcek. Ze smutkiem przekazał, że w zarzązanej przez niego miejscowości powinno przebywać teraz około 30 tysięcy turystów. Obecnie w miejscu, gdzie dotychczas tętniło życie, teraz nie ma żywej duszy. Ministerstwo Rozwoju wciąż szuka metody na przejście przez okres wakacji 2020.

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Myślibórz. Policjanci zatrzymali do kontroli auto z rodzącą kobietą. Eskortowali ją do szpitala

Czytaj więcej >