wakacje polska. Wikimedia CommonsŹródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Kwietnia 2020

Polaków czekają wakacje, jakich jeszcze nie było. Eksperci prognozują, jak będą wyglądały

Wakacje dla wielu z nas stanęły pod znakiem zapytania. W wyniku pandemii koronawirusa, a co za tym idzie również problemów finansowych, nie każdy z nas będzie mógł pozwolić sobie na drogi urlop. Eksperci przedstawili prognozę, dzięki której wiemy, jak najpewniej spędzimy nasz wolny, letni czas.

Wakacje stanowią zazywczaj czas odpoczynku, wytchnienia i nabrania sił przed powrotem do pracy, szkoły lub na uniwersytety. W obliczu pandemii koronawirusa wielu z nas ma wątpliwości i obawy, czy na pewno uda nam się zrealizować nasze urlopowe plany. W sprawie branży turystycznej oraz jej rozwoju głos zabrali eksperci. Wskazali oni prognozę, która pokazała, że szykują nam się wakacje, jakich jeszcze nie było. 

Jest oficjalne stanowisko ws. wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowegoJest oficjalne stanowisko ws. wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowegoCzytaj dalej

Wakacje: Jak spędzimy je w tym roku?

Z relacji TVN24 możemy poznać doniesienia ze strony branży turystycznej w sprawie kondycji tej gałęzi gospodarki. Eksperci ostrzegają, że jeśli w wakacje nie będą mogli pootwierać swoich firm, może czekać ich przykry koniec. Z przekazu portalu wiemy, że wśród przedsiębiorców prowadzących różnego rodzaju kurorty, pensjonaty czy hotele panują fatalne nastroje. Wiedzą, że brak dochodów w nadchodzącym czasie będzie tragiczny w skutkach.

Niektórzy specjaliści twierdzą, że teoretycznie rodziny będą się mogły wybrać na niewielki odpoczynek z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W grę nie wchodzą jednak obozy i kolonie dla dzieci, dlatego też ośrodki specjalizujące się w przyjmowaniu grup znajdą się najpewniej w bardzo trudnej sytuacji. Tegoroczne wakacje także dla samych turystów będą więc całkowicie inne niż do tej pory. Wszystko zależy oczywiście od regulacji, które będą jeszcze zapewne wprowadzane przez rząd.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uczniowie nie wytrzymali i donieśli na katechetkę. Włos jeży się na głowie po doniesieniach, jak wyglądały lekcje
2. Warszawa wpadła na niesamowity pomysł na walkę z suszą. Czy śladem pójdą inne miasta?

Również samorządy czerpiące dochód z turystycznego życia i profilu gminy nie są zadowolone z obecnej sytuacji. W rozmowie z TVN24 wypowiedział się sam Burmistrz Karpacza - Jarosław Jęcek. Ze smutkiem przekazał, że w zarzązanej przez niego miejscowości powinno przebywać teraz około 30 tysięcy turystów. Obecnie w miejscu, gdzie dotychczas tętniło życie, teraz nie ma żywej duszy. Ministerstwo Rozwoju wciąż szuka metody na przejście przez okres wakacji 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oczy mogą być jedną z dróg zarażenia koronawirusem. Jak o nie zadbać?
  2. Warszawa wpadła na niesamowity pomysł na walkę z suszą. Czy śladem pójdą inne miasta?
  3. Przez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucami
  4. Część zakazów została zniesiona, ale za grilla ze znajomymi możesz się nie wypłacić. Kwoty mandatów powalają
  5. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mieli ukrywać, że są zakażeni koronawirusem. Zdążyli spotkać się z wieloma osobami
  6. Powstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydenta

Źródło: TVN24