"Uwaga! TVN" o sąsiedzkim konflikcie. uwaga.tvn.pl
Źródło: uwaga.tvn.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 29 Października 2020

Sąsiedzi zamienili życie pani Ireny w koszmar. Starsza kobieta musi wchodzić do domu oknem

Bohaterowie reportażu "Uwaga! TVN", pani Irena i pan Maciej mieszkają w dwóch znajdujących się obok siebie domach w Gdańsku. Mężczyzna, któremu nie podobały się obyczaje panujące na posiadłości sąsiadki postanowił odgrodzić się od jej posesji murem. Problem w tym, że wybudowanie ściany uniemożliwiło pani Irenie wychodzenie z domu w tradycyjny sposób.

72-letnia mieszkanka Gdańska była bohaterką jednego z ostatnich reportaży "Uwaga! TVN". Jej sąsiad, pan Maciej, nie chcąc mieć z nią nic wspólnego postanowił odgrodzić się od niej murem. Ściana stanęła w ciągu godziny. Gdy zobaczyła ją pani Irena, wpadła w szał. By wyjść z domu po zakupy, mieszkanka Gdańska musi używać okna.

Zapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziałaZapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziałaCzytaj dalej

"Uwaga! TVN" ukazuje niecodzienny sąsiedzki konflikt

Wybudowanie muru pan Maciej tłumaczy niechęcią do gości jacy odwiedzali panią Irenę. W rozmowie z "Uwaga! TVN" stwierdził, że jego córka codziennie musiała mieć styczność z alkoholikami, którzy przebywali na terenie posiadłości gdańszczanki.

- Pani Irena ze swoim synem, cały czas sprowadzają okolicznych pijaków – śmierdzących i sikających. Jak teściowie wyjechali, przez miesiąc pilnowaliśmy dobytku. Co wychodziłem do pracy, to ktoś leżał, albo sikał. Policja była średnio co dwa, trzy dni. - powiedział w programie "Uwaga! TVN" pan Maciej.

Sąsiad jest w pełni usatysfakcjonowany rozwiązaniem, na które wpadł. W rozmowie z reporterką "Uwaga! TVN" stwierdził, że dzięki odgrodzeniu się od posiadłości pani Ireny, w końcu może liczyć na święty spokój.

- To, co widziała moja córka pod domem, to się w głowie nie mieści. Leżą, sikają, piją, i tak dzień w dzień, od rana do nocy. Ile razy było, tak, że jemy śniadanie lub obiad, a ktoś stoi pod murem i zwraca. Pani Irena dobrze się czuje w tym towarzystwie. Wielokrotnie była wzywana policja, żeby oni zbierali odchody. Nigdy nie zbierali - tłumaczył w programie "Uwaga TVN".

Dziś w nocy zakonnice z łódzkiego okna życia obudził alarm. Dziecko było zawinięte w kocDziś w nocy zakonnice z łódzkiego okna życia obudził alarm. Dziecko było zawinięte w kocCzytaj dalej

Libacje przyczyną nieporozumienia

Pani Irena nie może zrozumieć decyzji sąsiada, który postanowił uniemożliwić jej wykonywanie codziennych obowiązków. W rozmowie z "Uwaga! TVN" skarżyła się, że policja jest bezradna wobec zaistniałej sytuacji.

- Nie przyjedzie do mnie pogotowie. Wie pani, co mi policja powiedziała? Że mogą mnie przez okno wynieść. Bardzo źle się z tym czuję. - powiedziała w rozmowie z reporterką "Uwaga! TVN" .

Pani Irena odpiera zarzuty pana Macieja na temat niezbyt wyrafinowanych gości, którzy odwiedzali jej syna. Twierdzi, że do tego typu sytuacji nie dochodziło codziennie, więc nie jest to powodem do tak radykalnych kroków, jakie podjął jej sąsiad.

- Do syna czasami przyszły takie osoby, nie bronię go. On wie o tym, że nikt ma do nas nie przychodzić - tłumaczyła reporterce "Uwaga! TVN".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Radca prawny, Julia Rybczyńska, której przedstawiona została sprawa pani Ireny, twierdzi że postawienie muru jest nadużyciem. Zasugerowała pani Irenie, by wystąpiła na drogę sądową. Gdańszczanka tłumaczy jednak w rozmowie z "Uwaga! TVN", że sytuacja finansowa nie pozwoli jej udźwignąć kosztów procesu.

To niedopuszczalne, by 72-letnia kobieta musiała wychodzić z domu przez okno. Reporterzy podjęli próbę mediacji pomiędzy sąsiadami. Całe szczęście, pan Maciej wykazał się zdrowym rozsądkiem i przystał na współpracę.

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen urywka programu "Uwaga! TVN" z 28 października 2020 r., dostępny na stronie Uwaga.tvn.pl

Ksiądz grozi protestującym. Za udział w strajku będzie odmawiał bierzmowaniaKsiądz grozi protestującym. Za udział w strajku będzie odmawiał bierzmowaniaCzytaj dalej

źródło: uwaga.tvn.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papież Franciszek zadecydował. Wiadomo, jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych, ogromne zdziwienie dla podróżujących
  2. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  6. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt