USA: Na nowojorskim Brooklynie policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia.. Flickr / André Gustavo StumpfŹródło: Flickr / André Gustavo Stumpf
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Kwietnia 2020

Sąsiedzi skarżyli się na okropny zapach z ciężarówki. Gdy policjanci zajrzeli do środka, byli przerażeni

USA: Na nowojorskim Brooklynie policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia. Znaleźli dziesiątki ludzkich ciał, ukrytych w ciężarówkach. Służby podjęły interwencję po tym, jak zaniepokojeni ludzie, którzy przechodzili w okolicy, skarżyli się na nieprzyjemny zapach wyczuwany w powietrzu.

Przechodnie alarmowali o nieprzyjemnym zapachu w okolicy. Na miejsce szybko przyjechały służby i przeszukały teren oraz miejscowe ciężarówki. Odkrycie, którego dokonali, jest szokujące i zwala z nóg. Znaleźli ludzkie ciała ukryte w ciężarówkach. A wszystko to w środku miasta. Jak do tego doszło i kto za tym stoi?

Andrzej Duda podjął nagłą decyzję. Polskie środki dezynfekcyjne polecą poza granice krajuAndrzej Duda podjął nagłą decyzję. Polskie środki dezynfekcyjne polecą poza granice krajuCzytaj dalej

USA: Na nowojorskim Brooklynie policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia. Ludzkie ciała w ciężarówkach

Pandemia koronawirusa daje się we znaki całemu światu. Uderzyła szczególnie mocno w Stany Zjednoczone. Do takiego stopnia, że niekiedy dochodzi już nawet do sytuacji, że szpitale i domy pogrzebowe nie mają gdzie przechowywać zwłok. Tak oto jeden z domów pogrzebowych na nowojorowskim Brooklynie wynajął specjalne ciężarówki, które ustawione zostały przed budynkiem i zapełniono je ciałami. Dodatkowo jeden z pracowników, cytowany anonimowo przez "New York Times", powiedział, że przestała działać jedna z chłodni, którą dysponuje zakład.

Do wstrząsającego odkrycia przez policję doszło po napływających zawiadomieniach od przechodniów i sąsiadów, skarżących się na nieprzyjemny zapach i wspominających o ciężarówkach, jako możliwym źródle. Jak informuje BBC, funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, znaleźli w nich około 50 ludzkich ciał zapakowanych w worki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka, Lidl i Carrefour będą zamknięte w majówkę? Data otwarcia jest zaskakująca
2. Powstała mapa koronawirusa na Mazowszu. Liczba chorych w Warszawie inna niż myślałeś

Na ten moment nie ma stuprocentowej pewności, czy na pewno były to ciała ofiar koronawirusa, jednak wszystko na to wskazuje. Świadkowie relacjonują, że na miejscu byli później widziani pracownicy, przenoszący ciała w specjalnych kombinezonach ochronnych.

"Martwe ciała w furgonetkach i ciężarówkach" - relacjonował w rozmowie z "New York Times" właściciel budynku, znajdującego się tuż obok. "Widać było torby foliowe. Jedna na drugiej. Wszystkie pojazdy były zapakowane" - mówił.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, to, do czego doszło, jest niedopuszczalne i dom pogrzebowy w rażący sposób złamał tym samym prawo. Ciała należy przechowywać w specjalnych, bezpiecznych warunkach, które zapobiegają rozkładowi, zanim zostaną pochowane lub poddane kremacji. W szczególny sposób należy także obchodzić się z ofiarami COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Polski biznesmen poszukiwany listem gończym. Jeszcze niedawno jego produkty kupowaliśmy niemal wszyscy
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Genialna wiadomość dotycząca granic Polski. Jest potwierdzenie premiera, Polacy się ucieszą

Źródło: rmf24.pl