wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sąsiedzi skarżyli się na okropny zapach z ciężarówki. Gdy policjanci zajrzeli do środka, byli przerażeni

30 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

USA: Na nowojorskim Brooklynie policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia. Znaleźli dziesiątki ludzkich ciał, ukrytych w ciężarówkach. Służby podjęły interwencję po tym, jak zaniepokojeni ludzie, którzy przechodzili w okolicy, skarżyli się

Przechodnie alarmowali o nieprzyjemnym zapachu w okolicy. Na miejsce szybko przyjechały służby i przeszukały teren oraz miejscowe ciężarówki. Odkrycie, którego dokonali, jest szokujące i zwala z nóg. Znaleźli ludzkie ciała ukryte w ciężarówkach. A wszystko to w środku miasta. Jak do tego doszło i kto za tym stoi?

USA: Na nowojorskim Brooklynie policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia. Ludzkie ciała w ciężarówkach

Pandemia koronawirusa daje się we znaki całemu światu. Uderzyła szczególnie mocno w Stany Zjednoczone. Do takiego stopnia, że niekiedy dochodzi już nawet do sytuacji, że szpitale i domy pogrzebowe nie mają gdzie przechowywać zwłok. Tak oto jeden z domów pogrzebowych na nowojorowskim Brooklynie wynajął specjalne ciężarówki, które ustawione zostały przed budynkiem i zapełniono je ciałami. Dodatkowo jeden z pracowników, cytowany anonimowo przez "New York Times", powiedział, że przestała działać jedna z chłodni, którą dysponuje zakład.

Do wstrząsającego odkrycia przez policję doszło po napływających zawiadomieniach od przechodniów i sąsiadów, skarżących się na nieprzyjemny zapach i wspominających o ciężarówkach, jako możliwym źródle. Jak informuje BBC, funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, znaleźli w nich około 50 ludzkich ciał zapakowanych w worki.

Na ten moment nie ma stuprocentowej pewności, czy na pewno były to ciała ofiar koronawirusa, jednak wszystko na to wskazuje. Świadkowie relacjonują, że na miejscu byli później widziani pracownicy, przenoszący ciała w specjalnych kombinezonach ochronnych.

"Martwe ciała w furgonetkach i ciężarówkach" - relacjonował w rozmowie z "New York Times" właściciel budynku, znajdującego się tuż obok. "Widać było torby foliowe. Jedna na drugiej. Wszystkie pojazdy były zapakowane" - mówił.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, to, do czego doszło, jest niedopuszczalne i dom pogrzebowy w rażący sposób złamał tym samym prawo. Ciała należy przechowywać w specjalnych, bezpiecznych warunkach, które zapobiegają rozkładowi, zanim zostaną pochowane lub poddane kremacji. W szczególny sposób należy także obchodzić się z ofiarami COVID-19.

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >