USA postanowiło zainterweniować w sprawie słów Andrzeja Dudy o LGBT.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Czerwca 2020

USA interweniuje po słowach Andrzeja Dudy? Jest reakcja ambasador [AKTUALIZACJA]

USA przedstawiany jest przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jako nasz kluczowy sojusznik. Ów sojusznik miał jednak zainterweniować wobec słów Andrzeja Dudy, w których atakował on LGBT. Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Pałac Prezydencki miał zostać upomniany przez amerykańską ambasador w Polsce Georgette Mosbacher.

Zdaniem dziennika słowa walczącego o reelekcję prezydenta miały odbyć się szerokim echem również w Waszyngtonie. Do Pałacu Prezydenckiego miała trafić reprymenda ze strony ambasador Georgette Mosbacher. Jak podaje "DGP", polityk miała stwierdzić "że niemożliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jednocześnie stosowanie dyskryminacyjnej retoryki". Sprawa wydaje się zatem poważna.

Dzieci jednak nie wrócą do szkół po wakacjach? Dzieci jednak nie wrócą do szkół po wakacjach? "Obawiam się, że może nie być takie proste", niepokojące słowa wirusologaCzytaj dalej

USA interweniuje po słowach Andrzeja Dudy

Istotna w kontekście słów Andrzeja Dudy może okazać się osoba doradcy Donalda Trumpa. Bliski współpracownik prezydenta Stanów Zjednoczonych, Richard Grennell, jest bowiem gejem. Mężczyzna nie kryje się z tą informacją. Zapoczątkował nawet kampanię na rzecz walki z dyskryminacją wobec mniejszości seksualnych. Dodajmy, że Grennell jest także bliskim znajomych pani ambasador.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagły, skrajnie niebezpieczny incydent na wiecu Andrzeja Dudy. Do akcji wkroczyły służby, postawiono pierwsze zarzuty
2. Bardzo ważna wiadomość dla Polaków od MSZ. Chodzi o wakacje

Co więcej, jak wskazuje "DGP", Donald Trump miał również uznać czerwiec miesiącem dumy LGBT". Prezydent naszego "największego sojusznika" wskazał ponadto, że w pełni solidaryzuje się z osobami dyskryminowanymi z powodu swojej orientacji seksualnej.

[Aktualizacja 23:06]

Ambasador USA w Polsce oficjalnie zaprzeczyła, aby miała rozmawiać z Andrzejem Dudą o opisywanej przez największe polskie media sprawie.

- Kolejne nieprawdziwe informacje! Nie rozmawiałam o tym z prezydentem Andrzejem Dudą ani Richardem Grennellem. Powtarzam jednak: USA potępiają dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej - podkreśliła Georgette Mosbacher.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca
  2. Pilny komunikat mazowieckiej policji. Sytuacja jest poważna
  3. Co się stało? Zaskakujące doniesienia o krewnym Jarosława Kaczyńskiego, ujawniono że utracił istotne stanowisko
  4. Polsat News pokazał nagrania z chwili samopodpalenia pod Sejmem. Szczegóły zdarzenia są porażające
  5. Prezydent bez skrupułów ujawnił korespondencję z proboszczem. Duchowny wyszedł ze zdumiewającą prośbą
  6. Ogromna, czarna pszczoła wróciła do Polski. Wcześniej uznano ją za gatunek wymarły

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna