wtv.pl
Urszula Brzezińska-Hołownia

facebook.com/Szymon Hołownia

Żona Szymona Hołowni powiedziała o słowo za dużo. Jej argumentacja wywołała zażenowanie wśród czytelników

29 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Urszula Brzezińska-Hołownia unika bezpośredniego zaangażowania w kampanię swojego męża. Próżno szukać jej na kampanijnych spotkaniach, nie udziela również zbyt wielu wywiadów. Mimo to, w powszechnym odbiorze raczej traktowana jest jak

W ostatnich dniach widoczna stała się próba mocniejszego zaangażowania żony Szymona Hołowni w jego kampanię. Bez wątpienia widać to w opublikowanym właśnie przez Gazetę Wyborczą wywiadzie z kandydatką na Pierwszą Damę. Wyłania się z niego obraz żony bardzo wspierającej męża, podzielającej jego poglądy w istotnych dla społeczeństwa kwestiach, takich jak np. małżeństwa jednopłciowe.

Urszula Brzezińska-Hołownia: Związki partnerskie tak, małżeństwa nie

Urszula Brzezińska-Hołownia deklaruje się jako zwolenniczka powstania instytucji związków partnerskich dla par jednopłciowych. Jednocześnie zastrzega, że nie popiera wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Wywołało to spore kontrowersje wśród zwolenników równości małżeńskiej. Szczególnie nie spodobało się uzasadnienie, jakie przedstawiła żona Szymona Hołowni - Popieram związki partnerskie, jednak dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej. - stwierdziła - Może to kwestia wychowania. Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo. - uzasadniła.

Komentujący te słowa zwracają uwagę na bezsensowność jakiegokolwiek planowania ślubu w sytuacji, w której rządzące Prawo i Sprawiedliwość nie tylko nie chce nawet słyszeć o związkach partnerskich, ale wręcz postuluje zmianę zapisów konstytucji w tej materii, tak by jakiekolwiek zmiany prawa w tym zakresie były praktycznie niemożliwe. Podnoszony jest również argument, że sam brak takich osób w otoczeniu Brzezińskiej-Hołowni nie świadczy przecież o tym, jak temat odbierany jest w społeczności LGBT.

Urszula Brzezińska-Hołownia stara się również unikać tematu antykoncepcji awaryjnej. Podobnie jak jej mąż uważa, że prawo kobiet do sprawnego dostępu do "tabletki po" powinno być przedyskutowane z samymi kobietami, nie chcąc tym samym zająć samodzielnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >