Urszula Brzezińska-Hołownia. facebook.com/Szymon HołowniaŹródło: facebook.com/Szymon Hołownia
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Maja 2020

Żona Szymona Hołowni powiedziała o słowo za dużo. Jej argumentacja wywołała zażenowanie wśród czytelników

Urszula Brzezińska-Hołownia unika bezpośredniego zaangażowania w kampanię swojego męża. Próżno szukać jej na kampanijnych spotkaniach, nie udziela również zbyt wielu wywiadów. Mimo to, w powszechnym odbiorze raczej traktowana jest jako atut w walce o prezydenturę, silna kobieta-pilot zdecydowanie kontrastuje z często krytykowanym stylem pierwszej damy nieuczestniczącej w życiu politycznym.

W ostatnich dniach widoczna stała się próba mocniejszego zaangażowania żony Szymona Hołowni w jego kampanię. Bez wątpienia widać to w opublikowanym właśnie przez Gazetę Wyborczą wywiadzie z kandydatką na Pierwszą Damę. Wyłania się z niego obraz żony bardzo wspierającej męża, podzielającej jego poglądy w istotnych dla społeczeństwa kwestiach, takich jak np. małżeństwa jednopłciowe.

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgonyMinisterstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgonyCzytaj dalej

Urszula Brzezińska-Hołownia: Związki partnerskie tak, małżeństwa nie

Urszula Brzezińska-Hołownia deklaruje się jako zwolenniczka powstania instytucji związków partnerskich dla par jednopłciowych. Jednocześnie zastrzega, że nie popiera wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Wywołało to spore kontrowersje wśród zwolenników równości małżeńskiej. Szczególnie nie spodobało się uzasadnienie, jakie przedstawiła żona Szymona Hołowni - Popieram związki partnerskie, jednak dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej. - stwierdziła - Może to kwestia wychowania. Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo. - uzasadniła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczne

Komentujący te słowa zwracają uwagę na bezsensowność jakiegokolwiek planowania ślubu w sytuacji, w której rządzące Prawo i Sprawiedliwość nie tylko nie chce nawet słyszeć o związkach partnerskich, ale wręcz postuluje zmianę zapisów konstytucji w tej materii, tak by jakiekolwiek zmiany prawa w tym zakresie były praktycznie niemożliwe. Podnoszony jest również argument, że sam brak takich osób w otoczeniu Brzezińskiej-Hołowni nie świadczy przecież o tym, jak temat odbierany jest w społeczności LGBT.

Urszula Brzezińska-Hołownia stara się również unikać tematu antykoncepcji awaryjnej. Podobnie jak jej mąż uważa, że prawo kobiet do sprawnego dostępu do "tabletki po" powinno być przedyskutowane z samymi kobietami, nie chcąc tym samym zająć samodzielnego stanowiska w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić

Źródło: Gazeta Wyborcza