Tygodnik NIE został zbanowany w najpopularniejszym medium społecznościowym. Co się stało?
"Moi drodzy, niestety fanpage tygodnika "NIE" na Facebooku zniknął. Nie wiemy jeszcze, czy chwilowo, czy na zawsze. Staramy się wyjaśnić sprawę" - czytamy we wpisie tygodnika "NIE" na Twitterze.
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie z platformy Instagram zniknęło konto "Make life Harder".
Moi drodzy, niestety fanpage tygodnika "NIE" na Facebooku zniknął. Nie wiemy jeszcze, czy chwilowo, czy na zawsze. Staramy się wyjaśnić sprawę.
— Tygodnik NIE (@TygodnikNIE) November 25, 2020
Dlaczego tygodnik "Nie" stracił oficjalne konto?
Tygodnik "NIE" jest najprężniej działającym medium, prowadzącym jednocześnie działalność na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. Redaktorem naczelnym jest sam Jerzy Urban - skandalista, dawny przedstawiciel władz PRL-u, a dziś satyryk.
Dziennikarze prowadzą aktywności zarówno w sieci, jak i na papierze. 16 stronicowe pismo jest dostępne w każdym kiosku. Tygodnik "NIE" w roli satyrycznej, ilustrowanej gazety jest również dostępny w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie.
Na łamach tygodnika swoje artykuły publikował między innymi poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Andrzej Rozenek. "NIE" wielokrotnie krytykowało Kościół katolicki oraz jego hierarchów. Jest to jeden z pierwszych przykładów prasy drukowanej, która natychmiastowo opanowała tajniki rozwoju w social mediach.
Po oświadczeniu tygodnika "NIE" nie zabrakło ironicznych komentarzy ze strony internautów. "ADMIN, nie daj się, twardym bądź, nieustępliwym jak bulterier! W razie czego schowaj się za uszami, tarcza antyrakietowa na miarę naszych możliwości. Wysyłam serduszko wsparcia, bo na więcej to wiadomo, nie dla psa kiełbasa" - żartuje jeden z użytkowników Twittera.
"Na znak protestu zgaszę dziś w domu światło [*]" - deklaruje inny internauta. Krótki komunikat prasy pobił rekordy popularności i zdobył ponad 1,5 tysiąca reakcji.
Jerzy Urban regularnie publikuje autorskie felietony w swojej gazecie. Co ciekawe, w zespole redakcyjnym znajduje się także żona naczelnego - Małgorzata Daniszewska.
Tygodnik "NIE" nieustannie przedstawia swoim czytelnikom krytyczne oraz żartobliwe komentarze dotyczące polityki Zjednoczonej Prawicy, jak i Telewizji Polskiej.
[AKTUALIZACJA] Dwie minuty temu tygodnik "NIE" wrócił na Facebooka.
WRÓCILIŚMY!
Opublikowany przez Tygodnik NIE Środa, 25 listopada 2020
Źródło: [Wikipedia/Tygodnik NIE]