wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skandaliczne słowa na wizji TVP Info. Podważono stan zdrowia byłego polityka i użyto wulgarnych słów

19 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

W programie TVP Info, prowadzonym przez byłego rzecznika prasowego sopockiego biura PiS, Michała Rachonia doszło do skandalicznej sytuacji. Gospodarz wraz gośćmi prześcigali się w swoich "zabawnych" teoriach na temat stanu zdrowia byłego wicepre

Poczucie humoru prezentowane przez dziennikarzy TVP Info już nie raz potrafiło nas zaskoczyć. Tym razem posunięto się chyba troszeczkę za daleko. W ostatnim programie prowadzonym przez Michała Rachonia, w otwarty sposób szydzono ze stanu zdrowia Romana Giertycha, który stracił przytomność podczas aresztowania 15 października. 

Niesmaczne żarty 

Ze studiem Rachonia połączeni poprzez kamery internetowe byli m.in. jego częsty gość, dziennikarz Zbigniew Górniak oraz celebryta Marcin Najman. Gdy panowie rozpoczęli temat aresztowania Romana Giertycha z ubiegłego tygodnia, nie mogło obejść się bez kąśliwości. Stan zdrowia byłego wicepremiera i jego omdlenie postanowił skomentować Górniak: 

- Tu najbardziej smutne jest to, że tak duża, tak ogromna, co widać w mediach społecznościowych, a także w tych mediach drukowanych, gadanych i obrazkowanych; tak duża część polskiej elity uwierzyła w tę marną grę, uwierzyła w ten teatrzyk. - nie mógł nadziwić się dziennikarz. Nie zgodził się z nim Michał Rachoń, który poddał w wątpliwość, że społeczeństwo byłoby w stanie uwierzyć w zły stan zdrowia Giertycha. 

Marcin Najman specjalistą od symulacji

Niedługo po Górniaku głos zabrał celebryta znany z walk w klatce, Marcin Najman. Chcąc zaprezentować widzom swoją wiedzę na temat sposobów, jakie można zastosować, by wykręcić się przed odpowiedzialnością karną, odwoływał się do słynnego gangstera, Janusza Treli: 

- Chciałem powiedzieć, że kolejny bardzo znany etap w tych takich różnego rodzaju symulacjach to jest udawanie wariata. Nie wiem czy pamiętacie proces takiego słynnego gangstera „Krakowiaka”, kiedy przez cały okres procesu udawał wariata i wiedzcie, że to jest kolejny już, to jest krok dalej (…) później próba dostania żółtych papierów, to są znane praktyki. - błyszczał Najman. 

TVP Info zaskakuje "wysublimowanym" humorem

Jak widać, poziom żartów prezentowany przez TVP Info wciąż trzyma poziom. Dosyć niski. I choć zapewne wielu widzom programu dowcipy mogły wydać się zabawne, to należy wziąć pod uwagę, że prezentując takie treści i aprobując je jako gospodarz programu, bardzo narusza się etykę dziennikarską. Nawet jeżeli uważa się "#Jedziemy" za show o charakterze czysto satyrycznym, wypada postawić gdzieś granicę, której nie powinno się przekraczać. Taką granicą na pewno jest szydzenie z czyichś problemów zdrowotnych, niezależnie od tego czy w nie wierzymy, czy nie. 

źródło: Twitter.com/TOPTVPINFO

undefined

-

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >