wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu

31 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Stacja TVP Info ponownie wzburzyła opinię publiczną. Ostatni materiał wyemitowany przez publicznego nadawcę miał wykazać "prawdziwe" cele, dla których Strajk Kobiet organizuje gigantyczne protesty. W tle krytyka zwolenników opozycj

Od 22 października przez Polskę przetaczają się demonstracje kobiet. Decyzja TK stanowiła przełom nie tylko dla ruchów obywatelskich, ale też dla TVP Info. Telewizja Polska wielokrotnie emitowała materiały budzące zastrzeżenia, jednak od 9 dni dziennikarze otwarcie wyrażają swoją dezaprobatę dla Strajku Kobiet i polityków opozycji. Wczoraj promowano "Różaniec do granic" w intencji nienarodzonych dzieci, a Edyta Lewandowska powiedziała wprost "Opozycja gra zdrowiem i życiem Polaków".

Stacja TVP wciąż w formie. Wskazali, dlaczego tak naprawdę protestują kobiety

Dziś TVP Info podczas emisji "Panoramy" ponownie poruszyło temat manifestacji. Organizatorkom marszy zarzucono chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy. Co więcej, TVP Info nie przedstawiło postulatów Strajku Kobiet. Przypomnijmy więc, że ruch społeczny walczy między innymi o pełną liberalizację prawa do aborcji, edukację seksualną w szkołach oraz powszechnie dostępną antykoncepcje. 

Żądania te zostały przedstawione chwilę po wydaniu orzeczenia. Ich autorkami są Marta Lempart wspólnie z Klementyną Suchanow i Agnieszką Czerederecką. Wśród oczekiwań nich jest również dymisja całego rządu. TVP Info skupia się głównie na wulgarnych okrzykach takich jak "wyp****alać", czy też "je*** PiS".

Publiczny nadawca zaprezentował jedynie urywki z akcji Strajku Kobiet. Mogliśmy dostrzec nawoływania do blokowania Polski oraz utworzenia podziemnego państwa. TVP Info wskazało też, że Marta Lempart utworzyła Radę Konsultacyjną, której celem jest pokojowa zmiana rządu. Ukazano też wpisy Katarzyny Lubnauer, która nawoływania do zachowania ostrożności, by później nawoływać do wychodzenia na ulice. 

Ostry przekaz TVP Info może być kontynuacją działań wieczornego dziennika informacyjnego. Przypomnijmy, że Edyta Lewandowska najprawdopodobniej postanowiła zamanifestować swoje poglądy w niecodzienny sposób. Podczas wczorajszych "Wiadomości" TVP występowała ubrana cała na biało. Jest to symbol ruchu na rzecz zakazu aborcji. O narażanie zdrowia Polaków oskarżono też "Gazetę Wyborczą", która walczyła o przesunięcie wyborów prezydenckich w maju, a teraz "apeluje o wychodzenie na ulice".

Po objęciu funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego spekulowano o złagodzeniu przekazu publicznych mediów. Doniesienia początkowo, faktycznie, zdawały się potwierdzać. Po czacie jednak wszystko wskazuje na to, że TVP Info nie zamierza rezygnować z kontynuowania kontrowersyjnej narracji. 

Materiał TVP Info znajdziecie pod tym LINKIEM. Przypomnijmy, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży musi przejść zmiany. Dopuszczanie aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu ma naruszać ustawę zasadniczą jaką jest Konstytucja. Decyzję podważyły między innymi posłanki Lewicy, które deklarują, że skład TK został uzgodniony z naruszeniem obowiązujących norm prawnych.

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >