wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu

31 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Stacja TVP Info ponownie wzburzyła opinię publiczną. Ostatni materiał wyemitowany przez publicznego nadawcę miał wykazać "prawdziwe" cele, dla których Strajk Kobiet organizuje gigantyczne protesty. W tle krytyka zwolenników opozycj

Od 22 października przez Polskę przetaczają się demonstracje kobiet. Decyzja TK stanowiła przełom nie tylko dla ruchów obywatelskich, ale też dla TVP Info. Telewizja Polska wielokrotnie emitowała materiały budzące zastrzeżenia, jednak od 9 dni dziennikarze otwarcie wyrażają swoją dezaprobatę dla Strajku Kobiet i polityków opozycji. Wczoraj promowano "Różaniec do granic" w intencji nienarodzonych dzieci, a Edyta Lewandowska powiedziała wprost "Opozycja gra zdrowiem i życiem Polaków".

Stacja TVP wciąż w formie. Wskazali, dlaczego tak naprawdę protestują kobiety

Dziś TVP Info podczas emisji "Panoramy" ponownie poruszyło temat manifestacji. Organizatorkom marszy zarzucono chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy. Co więcej, TVP Info nie przedstawiło postulatów Strajku Kobiet. Przypomnijmy więc, że ruch społeczny walczy między innymi o pełną liberalizację prawa do aborcji, edukację seksualną w szkołach oraz powszechnie dostępną antykoncepcje. 

Żądania te zostały przedstawione chwilę po wydaniu orzeczenia. Ich autorkami są Marta Lempart wspólnie z Klementyną Suchanow i Agnieszką Czerederecką. Wśród oczekiwań nich jest również dymisja całego rządu. TVP Info skupia się głównie na wulgarnych okrzykach takich jak "wyp****alać", czy też "je*** PiS".

Publiczny nadawca zaprezentował jedynie urywki z akcji Strajku Kobiet. Mogliśmy dostrzec nawoływania do blokowania Polski oraz utworzenia podziemnego państwa. TVP Info wskazało też, że Marta Lempart utworzyła Radę Konsultacyjną, której celem jest pokojowa zmiana rządu. Ukazano też wpisy Katarzyny Lubnauer, która nawoływania do zachowania ostrożności, by później nawoływać do wychodzenia na ulice. 

Ostry przekaz TVP Info może być kontynuacją działań wieczornego dziennika informacyjnego. Przypomnijmy, że Edyta Lewandowska najprawdopodobniej postanowiła zamanifestować swoje poglądy w niecodzienny sposób. Podczas wczorajszych "Wiadomości" TVP występowała ubrana cała na biało. Jest to symbol ruchu na rzecz zakazu aborcji. O narażanie zdrowia Polaków oskarżono też "Gazetę Wyborczą", która walczyła o przesunięcie wyborów prezydenckich w maju, a teraz "apeluje o wychodzenie na ulice".

Po objęciu funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego spekulowano o złagodzeniu przekazu publicznych mediów. Doniesienia początkowo, faktycznie, zdawały się potwierdzać. Po czacie jednak wszystko wskazuje na to, że TVP Info nie zamierza rezygnować z kontynuowania kontrowersyjnej narracji. 

Materiał TVP Info znajdziecie pod tym LINKIEM. Przypomnijmy, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży musi przejść zmiany. Dopuszczanie aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu ma naruszać ustawę zasadniczą jaką jest Konstytucja. Decyzję podważyły między innymi posłanki Lewicy, które deklarują, że skład TK został uzgodniony z naruszeniem obowiązujących norm prawnych.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >