wtv.pl > Polityka > TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:31

TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu

wtv
WTV.pl

Od 22 października przez Polskę przetaczają się demonstracje kobiet. Decyzja TK stanowiła przełom nie tylko dla ruchów obywatelskich, ale też dla TVP Info. Telewizja Polska wielokrotnie emitowała materiały budzące zastrzeżenia, jednak od 9 dni dziennikarze otwarcie wyrażają swoją dezaprobatę dla Strajku Kobiet i polityków opozycji. Wczoraj promowano "Różaniec do granic" w intencji nienarodzonych dzieci, a Edyta Lewandowska powiedziała wprost "Opozycja gra zdrowiem i życiem Polaków".

Stacja TVP wciąż w formie. Wskazali, dlaczego tak naprawdę protestują kobiety

Dziś TVP Info podczas emisji "Panoramy" ponownie poruszyło temat manifestacji. Organizatorkom marszy zarzucono chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy. Co więcej, TVP Info nie przedstawiło postulatów Strajku Kobiet. Przypomnijmy więc, że ruch społeczny walczy między innymi o pełną liberalizację prawa do aborcji, edukację seksualną w szkołach oraz powszechnie dostępną antykoncepcje. 

Żądania te zostały przedstawione chwilę po wydaniu orzeczenia. Ich autorkami są Marta Lempart wspólnie z Klementyną Suchanow i Agnieszką Czerederecką. Wśród oczekiwań nich jest również dymisja całego rządu. TVP Info skupia się głównie na wulgarnych okrzykach takich jak "wyp****alać", czy też "je*** PiS".

Publiczny nadawca zaprezentował jedynie urywki z akcji Strajku Kobiet. Mogliśmy dostrzec nawoływania do blokowania Polski oraz utworzenia podziemnego państwa. TVP Info wskazało też, że Marta Lempart utworzyła Radę Konsultacyjną, której celem jest pokojowa zmiana rządu. Ukazano też wpisy Katarzyny Lubnauer, która nawoływania do zachowania ostrożności, by później nawoływać do wychodzenia na ulice. 

Ostry przekaz TVP Info może być kontynuacją działań wieczornego dziennika informacyjnego. Przypomnijmy, że Edyta Lewandowska najprawdopodobniej postanowiła zamanifestować swoje poglądy w niecodzienny sposób. Podczas wczorajszych "Wiadomości" TVP występowała ubrana cała na biało. Jest to symbol ruchu na rzecz zakazu aborcji. O narażanie zdrowia Polaków oskarżono też "Gazetę Wyborczą", która walczyła o przesunięcie wyborów prezydenckich w maju, a teraz "apeluje o wychodzenie na ulice".

Po objęciu funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego spekulowano o złagodzeniu przekazu publicznych mediów. Doniesienia początkowo, faktycznie, zdawały się potwierdzać. Po czacie jednak wszystko wskazuje na to, że TVP Info nie zamierza rezygnować z kontynuowania kontrowersyjnej narracji. 

Materiał TVP Info znajdziecie pod tym LINKIEM. Przypomnijmy, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży musi przejść zmiany. Dopuszczanie aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu ma naruszać ustawę zasadniczą jaką jest Konstytucja. Decyzję podważyły między innymi posłanki Lewicy, które deklarują, że skład TK został uzgodniony z naruszeniem obowiązujących norm prawnych.

Tagi: TVP Info
Powiązane