wtv.pl > Polityka > TVP Info przekazało doskonałe wieści. Play wprowadza zmiany, na które czekały tysiące klientów
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:44

TVP Info przekazało doskonałe wieści. Play wprowadza zmiany, na które czekały tysiące klientów

TVP Info poinformowało o obniżeniu cen połączeń telefonicznych na Białoruś przez Play.
(zdj. ilustr.) Pixnio

Serwis internetowy telewizji TVP Info poinformował o obniżce cen połączeń na Białoruś przez sieć Play. Operator potwierdził już, że promocja ma bezpośredni związek z sytuacją panującą na terenie Białorusi. "Play zdecydował się na ten krok, aby ułatwić kontakt Białorusinom przebywającym w Polsce z ich rodzinami i bliskimi na Białorusi. (...) Decyzja ta to odpowiedź na docierające do operatora informacje i apele, dotyczące utrudnień oraz ograniczeń w działaniu usług telekomunikacyjnych na Białorusi", przekazała firma, cytowana przez tvp.info.

TVP Info o niższych stawkach połączeń na Biołoruś

Promocyjna stawka oferowana przez Play ma wynieść 1 zł brutto za minutę połączenia. Warto zwrócić uwagę, że panujące w ofertach abonamentowych obecne ceny za połączenia telefoniczne z Białorusią są przeszło dwukrotnie wyższe. Oferowana przez operatora obniżka potrwa od 31 sierpnia do 15 września bieżącego roku. Niewykluczone jednak, że w zależności od sytuacji za naszą wschodnią granicą firma zdecyduje się przedłużyć promocję.

Warto zwrócić uwagę, że nowe taryfy obowiązywać będą dla klientów wszystkich ofert proponowanych przez Play. Aktywacja niższych stawek odbędzie się automatycznie i nie wymaga żadnych działań ze strony konsumentów. Obniżka dotyczy połączeń na wszystkie białoruskie numery stacjonarne i komórkowe. Serwis internetowy TVP Info wskazuje, że poprzednio na podobne rozwiązania zdecydowali się również Plus oraz Orange.

Protesty na Białorusi nie ustają, a sytuacja nie napawa zbyt wielką nadzieją na rychłe ustanie protestów. W minioną niedzielę na ulicach po raz kolejny odbyły się wielotysięczne demonstracje. "Gazeta Wyborcza" wskazała, że w ostatni weekend ludzie wyszli z domów równie tłumnie, jak miało to miejsce przed tygodniem, co zatrzymało wyraźną tendencję spadkową dotyczącą liczby osób uczestniczących w manifestacjach. "Tendencja spadkowa się zatrzymała, co jest bardzo złą wiadomością dla Aleksandra Łukaszenki", wskazywał dziennik.

Źródło: tvp.info / Gazeta Wyborcza

Tagi: TVP Info
Powiązane