TVP info opublikowało niepokojące nagranie. TVP info/ screenŹródło: TVP info/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Maja 2020

TVP Info ujawniło niepokojące nagranie z biura PO, padły mocne zarzuty. Chodzi o nielegalną zbiórkę podpisów

TVP Info postanowiło przyjrzeć się kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że zastąpił on Małgorzatę Kidawę-Błońską, której w sondażach przyznawano zaledwie kilka procent. Zdaniem wielu, ciężką pracę kandydata PO próbuje uprzykrzać Telewizja Polska. To, co ujawniła na swojej stronie, stawia Platformę Obywatelską w nieciekawym świetle.

Wybory prezydenckie 2020 budzą wiele kontrowersji. Sposób oraz termin ich organizacji dzielił zarówno partie opozycyjne, jak koalicjantów Jarosława Kaczyńskiego. W wyniku licznych protestów udało się odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od ideii głosowania korespondencyjnego. Liderom Koalicji Obywatelskiej dało to możliwość wymiany swoich reprezentantów. Rosnące poparcie dla Rafała Trzaskowskiego przyciągnęło niemałe zainteresowanie ze strony mediów. To, co przedstawiło TVP info poruszyło opinię publiczną. 

Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Czytaj dalej

TVP Info publikuje niepokojące nagrania

Na swojej stronie internetowej dziennikarze TVP Info opublikowali mocne nagranie. Wyjaśniają, że udało im się wejść do biura radnej Koalicji Obywatelskiej. Bożena Manarczyk, bo o niej mowa, według Telewizji Polskiej miała prowadzić nielegalną zbiórkę podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że będzie musiał on zebrać aż 100 tysięcy podpisów, aby stanąć w szranki z Andrzejem Dudą. Na ujawnionym filmie widać pustą kartę, na której można udzielić poparcia przedstawicielowi PO.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

TVP Info informuje, że z obrazu, zarejestrowanego na nagraniu wynika, że doszło do złamania art. 248 kodeksu karnego. Dotyczy on naruszeń prawa przeciwko wyborom oraz referendom. „Kto dopuszcza się nadużycia w sporządzaniu list z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach lub inicjujących referendum – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Opozycyjni aktywiści oraz politycy zarzucają TVP info ustawkę. Za pomocą mediów społecznościowych oskarżają Telewizję Polską o manipulację oraz kłamstwo. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media

Źródło: [TVP info "Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie" 27.05.20]