wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info śmieje się samo z siebie? Wieczorem wyemitowano kuriozalny materiał na temat "Tęczy"

26 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP Info ponownie podjęło temat osób LGBT. Dziennikarze publicznego medium podeszli do sprawy mniejszości seksualnym z dystansem. Wyemitowany materiał dotyczył między innymi znanego klubu sportowego LKS "Tęcza", który prowadzi swoj

Kraśnik ponownie znalazł się na medialnym świeczniku. Wszystko za sprawą niecodziennej postawy włodarzy gminy, którzy postanowili "obronić" swoich mieszkańców przed siecią 5G oraz wyimaginowaną "ideologią LGBT". Uchwały miejskie Kraśnika zostały też przedstawione przez TVP Info. Telewizja Polska skupiła się na działalności klubu sportowego, który w swojej nazwie zawiera słowo "tęcza". LKS "Tęcza" Kraśnik wydał ważne oświadczenie w sprawie ostatnich, lokalnych wydarzeń. 

TVP Info ponownie o LGBT. Dziennikarze śmieją się sami z siebie?

Podczas ostatniej, wtorkowej sesji rady miasta w Kraśniku podjęto dwie, wyjątkowo kontrowersyjne uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła znanych wszystkim "stef wolnych od LGBT". Projekt ten został przyjęty jeszcze w 2019 roku, jednak złożono wniosek o wycofanie dawnego postanowienia samorządowców. W kolejnym głosowaniu ponownie przyjęto dehumanizującą uchwałę. TVP Info na postanowiło przedstawić zdarzenia z Kraśnika. Przypomnijmy, że tego samego dnia radni poparli petycję "Stop zagrożeniu życia i zdrowia". Założenia projektu dotyczą sprzeciwu wobec "wprowadzania standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców".

TVP Info przedstawiło w swoim prześmiewczym materiale stanowisko klubu LKS "Tęcza" Kraśnik. Założyciele grupy postanowili odciąć się od medialnych przepychanek. "LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży. Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość" - czytamy w oświadczeniu klubu, które zostało zacytowane przez TVP Info.

TVP Info do zdarzeń z Kraśnika podeszło z dużym dystansem. Jeszcze do niedawna publiczne medium ostro krytykowało wydarzenia oraz akcje, które były organizowane przez mniejszości seksualne. Tym razem jednak przekaz TVP Info był znacznie złagodzony. Autorczy materiału żartowali, mówiąc, że "o Kraśniku znów głośno i znów za sprawą czterech literek". Przedstawiono też ujęcia z posiedzenia samorządowców, na którym widać, że sami nie mają pojęcia, co znaczy skrót "LGBT". Chwilę po zacytowaniu stanowiska klubu przedstawiono fragment filmu "Miś", który możecie znaleźć pod tym LINKIEM.

Źródło: [Twitter/TOP TVP Info/WtyleWizji]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >