wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Strajk Kobiet. Suchanow nie owija w bawełnę. Powiedziała do dziennikarzy TVP Info, co o nich myśli: "Jesteście psami"

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

We wtorek odbyła się kolejna konferencja Strajku Kobiet. Kolejna bez udziału TVP Info. Tuż przed rozpoczęciem dziennikarze telewizji publicznej próbowali wejść na salę, nie wpuściła ich jednak Klementyna Suchanów, mówiąc dobitnie &quo

Na sali nie znaleźli się również wysłannicy Gazety Polskiej i Telewizji Republika.

Konferencja Strajku Kobiet ponownie bez TVP Info

Wtorkowa konferencja w siedzibie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na ul. Wiejskiej ponownie odbyła się bez mediów publicznych, ale również bez Telewizji Republika i Gazety Polskiej. Pozostałe redakcje zostały wpuszczone. 

- Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy. Pisowskim służbom dziękujemy - mówiła Marta Lempart tuż przed rozpoczęciem konferencji. 

- Jesteście psami - powiedziała do dziennikarzy telewizji publicznej Klementyna Suchanow, zamykając tym samym drzwi do miejsca, w którym miała odbyć się konferencja. Doszło wtedy do przepychanek - niewpuszczeni dziennikarze starali się dostać do środka, pomimo sprzeciwu organizatorek wydarzenia. 

Jak twierdził Miłosz Kłeczek z TVP Info, podczas tych działań "poturbowana została jedna z dziennikarek Gazety Polskiej". 

- Pseudoochroniarz próbował zmiażdżyć jej nogę. Musieliśmy interweniować, przepychać drzwi, domagać się, aby wejść do środka. Odmówiono nam tego prawa - opowiadał na antenie swojej telewizji. 

Na miejsce została wezwana policja, nie pomogło to jednak prawicowym dziennikarzom.

-  Funkcjonariusze podjęli interwencję i pouczyli zgromadzone pod siedzibą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet osoby o dalszym postępowaniu. Nikt nie został zatrzymany ani ukarany - poinformował nadkom. Robert Szumiata.

To nie pierwszy raz

Podobne zdarzenie miało miejsce również 13 listopada. Wtedy w trakcie konferencji prasowej OSK doszło do awantury, w której wzięła udział Marta Lempart i dziennikarka oraz operator Telewizji Polskiej. 

- Wy*****alać! Ja już powiedziałam na poprzedniej konferencji, że macie s*****alać, nie rozumiem, dlaczego tu ciągle przychodzicie - mówiła przewodnicząca Strajku do dwojga pracowników mediów publicznych. Jak wtedy podkreśliła, na konferencje zapraszani są dziennikarze, nie zaś "funkcjonariusze PiS". 

Od dłuższego czasu TVP przedstawia Strajk Kobiet w złym świetle - nazywa go "lewackim faszyzmem", twierdzi, że uczestnicy protestów wywołują kolejną falę zakażeń i że chcą morderstw dzieci. Mimo tego obrazu część dziennikarzy nie zgadza się z decyzją o wyrzuceniu mediów publicznych z obu konferencji, twierdząc, że narusza to wolność mediów. 

Natychmiast pojawiły się jednak głosy poparcia dla aktywistek ze Strajku Kobiet zaznaczające, że miały one rację w sposobie, w jaki potraktowały dziennikarzy prawicowych mediów.

źródło: [msn.com.pl][Twitter/michalplocinski][Twitter/JHarlukowicz]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >