Suchanow nie wytrzymała. "Jesteście psami" powiedziała do dziennikarzy TVP Info.. (screen) TVP InfoŹródło: (screen) TVP Info
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Strajk Kobiet. Suchanow nie owija w bawełnę. Powiedziała do dziennikarzy TVP Info, co o nich myśli: "Jesteście psami"

We wtorek odbyła się kolejna konferencja Strajku Kobiet. Kolejna bez udziału TVP Info. Tuż przed rozpoczęciem dziennikarze telewizji publicznej próbowali wejść na salę, nie wpuściła ich jednak Klementyna Suchanów, mówiąc dobitnie "jesteście psami". Ostra reakcja wzbudziła spory sprzeciw w środowisku medialnym.

Na sali nie znaleźli się również wysłannicy Gazety Polskiej i Telewizji Republika.

Ksiądz Natanek nadal prowadzi kazania online i odpływa. Ksiądz Natanek nadal prowadzi kazania online i odpływa. "Wy już macie chipy w umysłach, znak na czole, że przejęli twoje myślenie"Czytaj dalej

Konferencja Strajku Kobiet ponownie bez TVP Info

Wtorkowa konferencja w siedzibie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na ul. Wiejskiej ponownie odbyła się bez mediów publicznych, ale również bez Telewizji Republika i Gazety Polskiej. Pozostałe redakcje zostały wpuszczone. 

- Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy. Pisowskim służbom dziękujemy - mówiła Marta Lempart tuż przed rozpoczęciem konferencji. 

- Jesteście psami - powiedziała do dziennikarzy telewizji publicznej Klementyna Suchanow, zamykając tym samym drzwi do miejsca, w którym miała odbyć się konferencja. Doszło wtedy do przepychanek - niewpuszczeni dziennikarze starali się dostać do środka, pomimo sprzeciwu organizatorek wydarzenia. 

Jak twierdził Miłosz Kłeczek z TVP Info, podczas tych działań "poturbowana została jedna z dziennikarek Gazety Polskiej". 

- Pseudoochroniarz próbował zmiażdżyć jej nogę. Musieliśmy interweniować, przepychać drzwi, domagać się, aby wejść do środka. Odmówiono nam tego prawa - opowiadał na antenie swojej telewizji. 

Dotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalDotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalCzytaj dalej

Na miejsce została wezwana policja, nie pomogło to jednak prawicowym dziennikarzom.

-  Funkcjonariusze podjęli interwencję i pouczyli zgromadzone pod siedzibą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet osoby o dalszym postępowaniu. Nikt nie został zatrzymany ani ukarany - poinformował nadkom. Robert Szumiata.

To nie pierwszy raz

Podobne zdarzenie miało miejsce również 13 listopada. Wtedy w trakcie konferencji prasowej OSK doszło do awantury, w której wzięła udział Marta Lempart i dziennikarka oraz operator Telewizji Polskiej. 

- Wy*****alać! Ja już powiedziałam na poprzedniej konferencji, że macie s*****alać, nie rozumiem, dlaczego tu ciągle przychodzicie - mówiła przewodnicząca Strajku do dwojga pracowników mediów publicznych. Jak wtedy podkreśliła, na konferencje zapraszani są dziennikarze, nie zaś "funkcjonariusze PiS". 

Od dłuższego czasu TVP przedstawia Strajk Kobiet w złym świetle - nazywa go "lewackim faszyzmem", twierdzi, że uczestnicy protestów wywołują kolejną falę zakażeń i że chcą morderstw dzieci. Mimo tego obrazu część dziennikarzy nie zgadza się z decyzją o wyrzuceniu mediów publicznych z obu konferencji, twierdząc, że narusza to wolność mediów. 

Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. "Nie przyszło mi do głowy, żeby organizować jakikolwiek pochówek"Czytaj dalej

Natychmiast pojawiły się jednak głosy poparcia dla aktywistek ze Strajku Kobiet zaznaczające, że miały one rację w sposobie, w jaki potraktowały dziennikarzy prawicowych mediów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Popularny bank z ważnym apelem do klientów. Nawet się nie zorientujesz jak zabiorą wszystkie pieniądze
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [msn.com.pl][Twitter/michalplocinski][Twitter/JHarlukowicz]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie