wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz TVP Info padł ofiarą drwin. Szybko zarzucono mu kłamstwo, nic się nie ukryje?

22 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP Info słynie z mocno kontrowersyjnych treści pojawiających się na antenie. Pożywki mediom zwykł dostarczać choćby nowy ekspert stacji Jarosław Jakimowicz. Tym razem obiektem drwin ze strony internautów padł jednak szef internetowego portalu nada

Pereira szybko wspiął się na szczyt kariery w telewizji publicznej, w 2017 roku obejmując funkcję redaktora naczelnego i kierownika redakcji portalu TVP Info. Znany ze swych skrajnie prawicowych poglądów dziennikarz budował swą pozycję w środowisku, pojawiając się m.in. w programach Telewizji Republika (screen za programu Michała Rachonia widoczny powyżej) czy współpracując z Polskim Radiem. Niemniej zainteresowania wzbudza również działalność Samuela Pereiery w mediach społecznościowych.

Szef portalu TVP Info obiektem drwin

Tym razem dziennikarz postanowił podzielić się fotografią zrobioną w trakcie "rowerowej przejażdżki". Cudzysłów, jak pokaże publikowane poniżej zdjęcie, nie jest bynajmniej przypadkowy. "Dziś postanowiłem sobie zrobić trochę kilometrów na rowerze i to była słuszna koncepcja. Zachód słońca w Warszawie dla Was", czytamy we wpisie przedstawiciela TVP Info, który okraszono rzekomym dowodem sportowego trybu życia Pereiry.

Przyglądając się zdjęciu, widać jednak wyraźnie, że dziennikarz znajduje się w tramwaju. Wspomnianemu zachodowi towarzyszą odbijające się w szybie tramwajowe drzwi oraz wyraźne, brudne plamy, które pokrywają okno. Na wpis, rzecz jasna, szybko zareagowali użytkownicy Twittera. "Masz brudne szyby w tym rowerze", "Świat się panu kroplami pobrudził", "Ma pan poręcze autobusowe w rowerze?", "Rower z szybami i klimatyzacją", "Jeździłeś rowerem w tramwaju?" – to tylko niektóre przykłady drwin przytaczanych przez plotkarski serwis Pudelek. "Wy w tej TVP potraficie nawet tak prozaiczną okoliczność jak zachód słońca obrócić w żenadę", pisze kolejny z internautów.

Na niepochlebne komentarze po pewnym czasie odpowiedział sam Pereira. "Po popołudniowej przejażdżce rowerowej, wsiadłem w tramwaj i pojechałem na spotkanie. W drodze wrzuciłem takie zdjęcie. Nawet nie przyszło mi do głowy, że dla niektórych stanie się to pretekstem do zwyzywania mnie od kłamców...", żalił się na Twitterze dziennikarz Telewizji Polskiej. Przedstawiciel nadawcy słynie z mocno kontrowersyjnych wypowiedzi, w który odnosił się do poczynań dziennikarzy konkurencyjnych stacji czy polityków opozycji. Niejednokrotnie zarzucano mu również wyraźną stronniczość.

Źrodło: Twitter / Na Temat / Pudelek

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >