wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz TVP Info padł ofiarą drwin. Szybko zarzucono mu kłamstwo, nic się nie ukryje?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Pereira szybko wspiął się na szczyt kariery w telewizji publicznej, w 2017 roku obejmując funkcję redaktora naczelnego i kierownika redakcji portalu TVP Info. Znany ze swych skrajnie prawicowych poglądów dziennikarz budował swą pozycję w środowisku, pojawiając się m.in. w programach Telewizji Republika (screen za programu Michała Rachonia widoczny powyżej) czy współpracując z Polskim Radiem. Niemniej zainteresowania wzbudza również działalność Samuela Pereiery w mediach społecznościowych.

Szef portalu TVP Info obiektem drwin

Tym razem dziennikarz postanowił podzielić się fotografią zrobioną w trakcie "rowerowej przejażdżki". Cudzysłów, jak pokaże publikowane poniżej zdjęcie, nie jest bynajmniej przypadkowy. "Dziś postanowiłem sobie zrobić trochę kilometrów na rowerze i to była słuszna koncepcja. Zachód słońca w Warszawie dla Was", czytamy we wpisie przedstawiciela TVP Info, który okraszono rzekomym dowodem sportowego trybu życia Pereiry.

Przyglądając się zdjęciu, widać jednak wyraźnie, że dziennikarz znajduje się w tramwaju. Wspomnianemu zachodowi towarzyszą odbijające się w szybie tramwajowe drzwi oraz wyraźne, brudne plamy, które pokrywają okno. Na wpis, rzecz jasna, szybko zareagowali użytkownicy Twittera. "Masz brudne szyby w tym rowerze", "Świat się panu kroplami pobrudził", "Ma pan poręcze autobusowe w rowerze?", "Rower z szybami i klimatyzacją", "Jeździłeś rowerem w tramwaju?" – to tylko niektóre przykłady drwin przytaczanych przez plotkarski serwis Pudelek. "Wy w tej TVP potraficie nawet tak prozaiczną okoliczność jak zachód słońca obrócić w żenadę", pisze kolejny z internautów.

Na niepochlebne komentarze po pewnym czasie odpowiedział sam Pereira. "Po popołudniowej przejażdżce rowerowej, wsiadłem w tramwaj i pojechałem na spotkanie. W drodze wrzuciłem takie zdjęcie. Nawet nie przyszło mi do głowy, że dla niektórych stanie się to pretekstem do zwyzywania mnie od kłamców...", żalił się na Twitterze dziennikarz Telewizji Polskiej. Przedstawiciel nadawcy słynie z mocno kontrowersyjnych wypowiedzi, w który odnosił się do poczynań dziennikarzy konkurencyjnych stacji czy polityków opozycji. Niejednokrotnie zarzucano mu również wyraźną stronniczość.

Źrodło: Twitter / Na Temat / Pudelek

Tagi:

TVP Info

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]