TVP info zaliczyło śmieszną wpadkę. pikrepo.com
Źródło: pikrepo.com
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Maja 2020

Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka

TVP info nie po raz pierwszy zaskakuje wypowiedziami swoich dziennikarzy. Jednak to, co napisał na Twitterze jeden z nich, rozbawiło użytkowników medium. Jacek Łęski, bo o nim mowa, dał nabrać się na żart internetowego trolla. Znany redaktor był pewny, że krytykuje wiceprezydenta Warszawy.

Od 2015 roku w kierunku Telewizji Polskiej padają co raz to mocniejsze oskarżenia. Wobec wielu kontrowersyjnych materiałów stacji zaczęły narastać opinię na temat stronniczości medium. Wielu uważa, że w swoich materiałach redaktorzy jawnie naruszają zasady obiektywizmu. Dla części Polek i Polaków jakość wiadomości również pozostawia dużo do życzenia. Jednak wpadka, którą popełnił prowadzący programu Studio Polska, wywołuje zwyczajne rozbawienie a sam dziennikarz przyznał się już do błędu.

TVP info: Wpadka dziennikarza

Na swoim Twitterze Jacek Łęski skomentował wpis Pawła Rabieja. Przypomnijmy, że jest on politykiem Koalicji Obywatelskiej. Pełni też funkcję wiceprezydenta Warszawy. Otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie. Redaktor publicznej telewizji postanowił ostrzec wyborców przed progresywnymi poglądami polityka. Jak się okazało, cytowane przez niego treści nie były słowami Rabieja. Autorem wpisu był internetowy troll podszywający się pod postać samorządowca. 

Wpadka ta została natychmiastowo wyłapana przez użytkowników Twittera. Wypominają dziennikarzowi, że ten nie sprawdza źródeł, z których czerpie informacje. Z pozoru niewinne przewinienie, w praktyce mogło wprowadzić wielu czytelników w błąd. Gdyby nie niezawodna reakcja opinii publicznej, Jacek Łęski wciaż byłby przekonany, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej optują za szczególną ochroną osób LGBT w Polsce. Przypomnijmy, że w sprawie osób nieheteronarmatywnych partia ta nie ma jednoznacznego stanowiska.

TVP info

Tweet został już skasowany a dziennikarz przyznał, że "dał się wkręcić" i podziękował za radę.

Źródło [Twitter/ Jacek Łęski]