wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz TVP Info nie wytrzymał. Gość nie zdążył nawet pożegnać się ze studiem, zdumiewające sceny na żywo

17 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dziennikarz TVP Info nie wytrzymał i zakończył połączenie z Grzegorzem Braunem. Skrajnie prawicowy polityk promował antynaukową publikację na antenie publicznego nadawcy. Awantura zakończyła się stanowczą reakcją ze strony prowadzącego.

Drastyczny rozwój pandemii wciąż nie przekonuje zwolenników teorii spiskowych do porzucenia antynaukowych poglądów. W TVP Info podczas emisji programu "Forum" doszło do poważnej awantury między Adrianem Klarenbachem a Grzegorzem Braunem. Poszło o książkę "Fałszywa pandemia". Lokowanie produktu w produkcji publicystycznej wymusiło na dziennikarzu TVP Info podjęcie natychmiastowych działań. Przedstawiciel skrajnie prawicowego ugrupowania nawet nie mógł pożegnać się z widzami.

Dziennikarz TVP Info przerwał rozmowę. Poszło o antynaukowe tezy

Na antenie TVP Info wystąpili przedstawiciele Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Konfederacji, Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Tematem wiodącym była ocena działań rządu w celu zapobiegania oraz zwalczania pandemii. Grzegorz Braun po otrzymaniu głosu zaczął uskarżać się na poprawność polityczną. TVP Info nazwał wprost "telewizją reżimową, która dla zmylenia przeciwnika nazywa się publiczną". Od samego początku Adrian Klarenbach próbował zapanować nad swoim gościem.

Publikacja "Fałszywa pandemia" jest promowana między innymi przez Radio Maryja. Autorzy próbują wykazać, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach nigdy nie było pandemii. Pamiętajmy jednak, by wiedzę o wirusie czerpać od lekarzy specjalistów. Warto również podkreślić, że obszerny materiał został wydany przez fundację Osuchowa. Organizacja, jak podaje "Onet", została założona pięć lat temu przez Grzegorza Brauna, który próbował wypromować publikację na antenie TVP Info. 

Książka promowana przez skrajnie prawicowego posła niesie za sobą antynaukowy przekaz. W dobie drugiej fali zachorowań medycy apelują, by przeciwdziałać dezinformacji. Dziennikarz TVP Info po raz ostatni zwrócił się do swojego gościa. - Ostatni raz pana proszę, aby odłożył pan książkę, bo to jest program publicystyczny, a nie program śniadaniowy ani kawka wieczorna. Nie lokujemy produktów w tym programie. [...] Za takie rzeczy się generalnie płaci. Uprzedzam, że jeśli pan nie posłucha mojej prośby, to zostanie nam tylko fonia, a obrazek w pamięci widzów - ostrzegał dziennikarz TVP Info. Polityk Konfederacji nie dostosował się do licznych próśb. Klarenbach postanowił zrezygnować z dalszej rozmowy i zakończył połączenie z Grzegorzem Braunem.

Źródło: [Onet/TVP Info]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >