wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skandaliczne zachowanie dziennikarza TVP Info. Wyśmiewał i obrażał otwarcie, bez żadnych skrupułów

14 Września 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

TVP Info zatrudnia Bartłomieja Graczaka jako dziennikarza. Ten jednak nie wytrzymał i pokazał publicznie na co go stać. Do wszystkiego doszło na Twitterze, choć obraźliwe wpisy nagle zniknęły. Władze Telewizji Polskiej nie ustosunkowały się do tego w żade

Skandaliczne zachowanie dziennikarza TVP Info postanowiły opisać "Wirtualne Media". Okazało się, że Graczak bardzo niestosownie zwrócił się na Twitterze do dwóch posłanek.

TVP Info może mieć kłopoty? Dziennikarz zachował się co najmniej niestosownie

Jak podają "Wirtualne Media" Bartłomiej Graczak, dziennikarz TVP Info zwrócił się do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej w wulgarnych słowach. Stwierdzając, że jest to parafrazą jej słów, napisał „sama się wyskrob”. Oskarżył także publicznie o zdradę Sylwię Spurek. Gdy "Wirutalne Media" zapytały o etykę z perspektywy pracy i wewnętrznego kodeksu TVP, odparł ponownie, że była to parafraza słów rzeczniczki Lewicy.

W następnej kolejności usunął wpisy, w których wprost obrażał posłanki. Póki co Telewizja Polska nie nawiązała do tych wypowiedzi, ani nie przeprosiła. Sam dziennikarz TVP Info stwierdził, że usunął swoje treści, „żeby trolle nie miały używania”.

Wszystko zaczęło się od tweeta Krzysztofa Bosaka 9 września, gdy napisał: „Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem”. Warto wspomnieć, że projekt ustawy poparł Jarosław Kaczyński. Wpis jednak zdenerwował Annę Marię Żukowską, która z kolei zatweetowała jego wypowiedź, ze słowami: „To się sam zamknij w klatce”. 

Dziennikarz TVP Info zatweetował wpis odpowiadając Żukowskiej: „Parafrazując pani słowa: Sama się wyskrob”. Jak nakreślają "Wirutalne Media", jeszcze niedawno Bartłomiej Graczak oburzał się, gdy Paweł Rabiej napisał w jego kierunku i innych dziennikarzy TVP, że „nie zasługują na nic więcej, niż pogardę”. Patrząc na pozycję jaką zajmuje dziennikarz w Telewizji Polskiej, powinien się bardziej pilnować i zważać na słowa. Osobowość medialna pozostaje nią nawet poza pracą i warto o tym pamiętać. Czy posłanki będą mogły liczyć na przeprosiny od stacji?

Źródło: [Wirtualne Media: "Bartłomiej Graczak z TVP Info do posłanek: zdrajczyni, sama się wyskrob. TVP nie komentuje, Graczak usunął wpisy" - 2020-09-13]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >