wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info opublikowało wizerunek protestującego i prosi o zgłaszanie go na policję. Burza w komentarzach

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP info przekazało relację Polskiej Policji z ostatniego strajku przedsiębiorców. W wyniku głośnego zgromadzenia doszło do przepychanek między Funkcjonariuszami a przedsiębiorcami. Teraz szukają jednego z nich. Oskarżają go o uszkodzenie radiowozu

Od kilku dni jesteśmy światkami eksalacji konfliktu na linii przedsiębiorcy-rząd. Z protestów samochodowych, manifestujący postanowili przyjąć bardziej radykalną formę działań. Rozbili oni miasteczko pod KPRM, które pod osłoną nocy spacyfikowane zostało przez funkcjonariuszy policji. Następnego dnia podczas niezarejestrowanego zgromadzenia w centrum Warszawy doszło do starć między funkcjonariuszami a prowadzącymi działalności gospodarcze. W ruch poszły butelki i petarda. 

TVP info opublikowało wizerunek sprawcy zdarzenia

W wyniku konfliktu kilka osób zostało rannych. Jak informują służby, dwóch policjantów znalazło się pod opieką medyczną w wyniku wybuchu petardy. Doszło również do uszkodzenia radiowozu. Celem odnalezienia sprawcy udostępniono jego wizerunek w mediach. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ujęciu mężczyzny, który zdewastował pojazd 8 maja na placu Emilii Plater. 

"Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia radiowozu Policji, do którego doszło w dniu 08.05.2020r. przy ulicy Emilii Plater w Warszawie. Każdy z Państwa, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Rejonowej Policji przy ulicy Wilczej 21" - czytamy w komunikacje stołecznej komendy

Ogłoszenie portalu wzbudziło emocje w internautach. Część z nich stanęła po stronie poszukiwanego, a nie policji, której praktyki niektórzy komentujący porównali do tych, stosowanych przez służby poprzedniego ustroju. Pojawiły się również pytania o dowody w postaci zdjęć lub nagrań z miejsca zdarzenia.

"A są jakieś materiały video lub chociaż zdjęcia z tego aktu wandalizmu bo #Policja nie jest już wiarygodna", "A fotkę tego funkcjonariusza SOP, co kradł ludziom samochody też pokażecie?" - brzmią komentarze pod tweetem TVP Info, do którego załączone zostało ogłoszenie.

Źródło: Komenda KRP Warszawa - Śródmieście

Tagi:

Policja

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >