TVP info wspólnie z policją poszukuje sprawców zdarzenia. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

TVP Info opublikowało wizerunek protestującego i prosi o zgłaszanie go na policję. Burza w komentarzach

TVP info przekazało relację Polskiej Policji z ostatniego strajku przedsiębiorców. W wyniku głośnego zgromadzenia doszło do przepychanek między Funkcjonariuszami a przedsiębiorcami. Teraz szukają jednego z nich. Oskarżają go o uszkodzenie radiowozu.

Od kilku dni jesteśmy światkami eksalacji konfliktu na linii przedsiębiorcy-rząd. Z protestów samochodowych, manifestujący postanowili przyjąć bardziej radykalną formę działań. Rozbili oni miasteczko pod KPRM, które pod osłoną nocy spacyfikowane zostało przez funkcjonariuszy policji. Następnego dnia podczas niezarejestrowanego zgromadzenia w centrum Warszawy doszło do starć między funkcjonariuszami a prowadzącymi działalności gospodarcze. W ruch poszły butelki i petarda. 

TVP info opublikowało wizerunek sprawcy zdarzenia

W wyniku konfliktu kilka osób zostało rannych. Jak informują służby, dwóch policjantów znalazło się pod opieką medyczną w wyniku wybuchu petardy. Doszło również do uszkodzenia radiowozu. Celem odnalezienia sprawcy udostępniono jego wizerunek w mediach. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ujęciu mężczyzny, który zdewastował pojazd 8 maja na placu Emilii Plater. 

"Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia radiowozu Policji, do którego doszło w dniu 08.05.2020r. przy ulicy Emilii Plater w Warszawie. Każdy z Państwa, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Rejonowej Policji przy ulicy Wilczej 21" - czytamy w komunikacje stołecznej komendy

Ogłoszenie portalu wzbudziło emocje w internautach. Część z nich stanęła po stronie poszukiwanego, a nie policji, której praktyki niektórzy komentujący porównali do tych, stosowanych przez służby poprzedniego ustroju. Pojawiły się również pytania o dowody w postaci zdjęć lub nagrań z miejsca zdarzenia.

"A są jakieś materiały video lub chociaż zdjęcia z tego aktu wandalizmu bo #Policja nie jest już wiarygodna", "A fotkę tego funkcjonariusza SOP, co kradł ludziom samochody też pokażecie?" - brzmią komentarze pod tweetem TVP Info, do którego załączone zostało ogłoszenie.

TVP Info prosi o pomoc w ujęciu mężczyzny

Źródło: Komenda KRP Warszawa - Śródmieście