wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info opublikowało wizerunek protestującego i prosi o zgłaszanie go na policję. Burza w komentarzach

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP info przekazało relację Polskiej Policji z ostatniego strajku przedsiębiorców. W wyniku głośnego zgromadzenia doszło do przepychanek między Funkcjonariuszami a przedsiębiorcami. Teraz szukają jednego z nich. Oskarżają go o uszkodzenie radiowozu

Od kilku dni jesteśmy światkami eksalacji konfliktu na linii przedsiębiorcy-rząd. Z protestów samochodowych, manifestujący postanowili przyjąć bardziej radykalną formę działań. Rozbili oni miasteczko pod KPRM, które pod osłoną nocy spacyfikowane zostało przez funkcjonariuszy policji. Następnego dnia podczas niezarejestrowanego zgromadzenia w centrum Warszawy doszło do starć między funkcjonariuszami a prowadzącymi działalności gospodarcze. W ruch poszły butelki i petarda. 

TVP info opublikowało wizerunek sprawcy zdarzenia

W wyniku konfliktu kilka osób zostało rannych. Jak informują służby, dwóch policjantów znalazło się pod opieką medyczną w wyniku wybuchu petardy. Doszło również do uszkodzenia radiowozu. Celem odnalezienia sprawcy udostępniono jego wizerunek w mediach. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ujęciu mężczyzny, który zdewastował pojazd 8 maja na placu Emilii Plater. 

"Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia radiowozu Policji, do którego doszło w dniu 08.05.2020r. przy ulicy Emilii Plater w Warszawie. Każdy z Państwa, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Rejonowej Policji przy ulicy Wilczej 21" - czytamy w komunikacje stołecznej komendy

Ogłoszenie portalu wzbudziło emocje w internautach. Część z nich stanęła po stronie poszukiwanego, a nie policji, której praktyki niektórzy komentujący porównali do tych, stosowanych przez służby poprzedniego ustroju. Pojawiły się również pytania o dowody w postaci zdjęć lub nagrań z miejsca zdarzenia.

"A są jakieś materiały video lub chociaż zdjęcia z tego aktu wandalizmu bo #Policja nie jest już wiarygodna", "A fotkę tego funkcjonariusza SOP, co kradł ludziom samochody też pokażecie?" - brzmią komentarze pod tweetem TVP Info, do którego załączone zostało ogłoszenie.

Źródło: Komenda KRP Warszawa - Śródmieście

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Obiad

Polska

Poznań: W obiedzie podanym uczniom jednej ze szkół odnaleziono larwy. Sanepid bada przyczyny incydentu

Czytaj więcej >
W czasie grzybobrania kobieta znalazła niewybuch z II Wojny Światowej, na miejsce przyjechała policja i saperzy

Polska

Niewybuch wojenny w gostyńskim lesie. Znalazła go grzybiarka

Czytaj więcej >
Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >