Na antenie TVP Info doszło do wymiany "uprzejmości" między Joanną Senyszyn a DominikiemTarczyńskim.. tvp.info (Strefa starcia, 06.12.2020)Źródło: tvp.info (Strefa starcia, 06.12.2020)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Grudnia 2020

Joanna Senyszyn nie mogła powstrzymać śmiechu, kiedy Tarczyński chciał ją obrazić. "Niektórzy mówią, że mam piękny"

Na antenie TVP Info po raz kolejny doszło do wymiany "uprzejmości" między politykami z przeciwnych opcji politycznych. Charakterystyczna cecha Joanny Senyszyn została skomentowana przez eurodeputowanego z ramienia PiS Dominika Tarczyńskiego. "Jest naprawdę bardzo trudno słuchać pani głosu".

  • W emitowanym na antenie TVP Info programie "Strefa Starcia" poruszono m.in. temat unijnego weta, ochrony życia czy obowiązkowych szczepień
  • W trakcie rozmowy doszło do słownych przepychanek między Joanną Senyszyn a Dominikiem Tarczyńskim
  • Podczas wymiany opinii nie zabrakło kilku niezbyt eleganckich uwag

W niedzielnym wydaniu programu "Strefa Starcia", emitowanego na antenie TVP Info, dotknięto kilku wyjątkowo aktualnych i istotnych tematów. Ich specyfika – mocno polaryzująca społeczeństwo – po raz kolejny doprowadziła jednak do kłótni między goszczącymi na antenie przedstawicielami lewicy i konserwatywnej części sceny politycznej.

Najlepszy przepis w sieci na idealny biszkopt, który fantastycznie się kroi. 3 składniki i patent, który sprawi, że ciasto będzie idealne, wyrośnięte i sprężysteNajlepszy przepis w sieci na idealny biszkopt, który fantastycznie się kroi. 3 składniki i patent, który sprawi, że ciasto będzie idealne, wyrośnięte i sprężysteCzytaj dalej

Joanna Senyszyn wskazała, że najlepszym dowodem na to, że konstytucja chroni życie od momentu narodzin, jest fakt, że w 2007 roku usiłowano wprowadzić do niej zapis o jego ochronie od samego poczęcia.

W trakcie słownej przepychanki Dominik Tarczyński odniósł się do charakterystycznego przymiotu byłej posłanki. – Jest naprawdę bardzo trudno słuchać pani głosu, ale słuchałem – zaznaczył członek Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczynając tym samym przytoczenie kolejnego argumentu.

Senyszyn nie pozwoliła jednak wyprowadzić się z równowagi. – A niektórzy mówią, że mam piękny – odparła z uśmiechem.

W Konstytucji nie jest napisane, że życie ludzkie jest chronione od 9 miesiąca. Napisane jest, że życie ludzkie jest chronione – zapewniał eurodeputowany. Zdaniem Tarczyńskiego Senyszyn próbuje zatem zmieniać biologię. – Proszę nie robić z ludzi idiotów – apelował.

Tarczyński w TVP Info: "Niech pani z Muzułmanów pożartuje. Albo z Żydów"

Masz w domu przedmioty z czasów PRL-u? Absolutnie ich nie wyrzucaj, bo mogą być warte bardzo wieleMasz w domu przedmioty z czasów PRL-u? Absolutnie ich nie wyrzucaj, bo mogą być warte bardzo wieleCzytaj dalej

Kolejnym z poruszonych tematów była wyczekiwana szczepionka przeciw kornawirusowi.

Komentując niechęć części obywateli do szczepień, Senyszyn zaznaczyła, że jest to "działanie szkodliwe społecznie". – Jeżeli ktoś jest katolikiem, to powinien dbać o swoje zdrowie i wobec tego to jest grzech – zaznaczyła była wiceprzewodnicząca SLD.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W odpowiedzi Tarczyński stwierdził, że była posłanka bluźni, udając nauczyciela katolickiego

To niech pani z Muzułmanów pożartuje. Króciutko by było. Albo z Żydów. Więc proszę sobie nie pozwalać na takie wycieczki, bo to jest żałosne.

W jego opinii przymusowość szczepień byłaby "trzymaniem obywateli za gardło". Senyszyn natychmiast wtrąciła, w Polsce obowiązkowe jest aż siedem szczepień dla dzieci. I dodała: – Ja z pana co najwyżej mogę sobie pożartować, chociaż pan na to nie zasługuje.

źródło: Twitter / tvp.info

Karol Strasburger jest zażenowany wysokością swojej emerytury. Karol Strasburger jest zażenowany wysokością swojej emerytury. "Zbyt niskie, żeby normalnie funkcjonować, utrzymać dom, samochód"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: