wtv.pl > Polityka > Joanna Senyszyn nie mogła powstrzymać śmiechu, kiedy Tarczyński chciał ją obrazić. "Niektórzy mówią, że mam piękny"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:43

Joanna Senyszyn nie mogła powstrzymać śmiechu, kiedy Tarczyński chciał ją obrazić. "Niektórzy mówią, że mam piękny"

Na antenie TVP Info doszło do wymiany "uprzejmości" między Joanną Senyszyn a DominikiemTarczyńskim.
tvp.info (Strefa starcia, 06.12.2020)
  • W emitowanym na antenie TVP Info programie "Strefa Starcia" poruszono m.in. temat unijnego weta, ochrony życia czy obowiązkowych szczepień

  • W trakcie rozmowy doszło do słownych przepychanek między Joanną Senyszyn a Dominikiem Tarczyńskim

  • Podczas wymiany opinii nie zabrakło kilku niezbyt eleganckich uwag

W niedzielnym wydaniu programu "Strefa Starcia", emitowanego na antenie TVP Info, dotknięto kilku wyjątkowo aktualnych i istotnych tematów. Ich specyfika – mocno polaryzująca społeczeństwo – po raz kolejny doprowadziła jednak do kłótni między goszczącymi na antenie przedstawicielami lewicy i konserwatywnej części sceny politycznej.

Joanna Senyszyn wskazała, że najlepszym dowodem na to, że konstytucja chroni życie od momentu narodzin, jest fakt, że w 2007 roku usiłowano wprowadzić do niej zapis o jego ochronie od samego poczęcia.

W trakcie słownej przepychanki Dominik Tarczyński odniósł się do charakterystycznego przymiotu byłej posłanki. – Jest naprawdę bardzo trudno słuchać pani głosu, ale słuchałem – zaznaczył członek Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczynając tym samym przytoczenie kolejnego argumentu.

Senyszyn nie pozwoliła jednak wyprowadzić się z równowagi. – A niektórzy mówią, że mam piękny – odparła z uśmiechem.

W Konstytucji nie jest napisane, że życie ludzkie jest chronione od 9 miesiąca. Napisane jest, że życie ludzkie jest chronione – zapewniał eurodeputowany. Zdaniem Tarczyńskiego Senyszyn próbuje zatem zmieniać biologię. – Proszę nie robić z ludzi idiotów – apelował.

Tarczyński w TVP Info: "Niech pani z Muzułmanów pożartuje. Albo z Żydów"

Kolejnym z poruszonych tematów była wyczekiwana szczepionka przeciw kornawirusowi.

Komentując niechęć części obywateli do szczepień, Senyszyn zaznaczyła, że jest to "działanie szkodliwe społecznie". – Jeżeli ktoś jest katolikiem, to powinien dbać o swoje zdrowie i wobec tego to jest grzech – zaznaczyła była wiceprzewodnicząca SLD.

W odpowiedzi Tarczyński stwierdził, że była posłanka bluźni, udając nauczyciela katolickiego

To niech pani z Muzułmanów pożartuje. Króciutko by było. Albo z Żydów. Więc proszę sobie nie pozwalać na takie wycieczki, bo to jest żałosne.

W jego opinii przymusowość szczepień byłaby "trzymaniem obywateli za gardło". Senyszyn natychmiast wtrąciła, w Polsce obowiązkowe jest aż siedem szczepień dla dzieci. I dodała: – Ja z pana co najwyżej mogę sobie pożartować, chociaż pan na to nie zasługuje.

źródło: Twitter / tvp.info

Powiązane