wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dotarli do wydatków TVP. Niesamowite luksusy za pieniądze podatnika

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP przed kilkoma miesiącami przekonywała nas o kłopotach finansowych spółki, graniczących nieomal ze stanem upadłości. Sytuacja, jak się zdaje, zmieniła się diametralnie po finalnym przyznaniu publicznemu nadawcy 2 mld zł rekompensaty za "utr

Moc przynajmniej 150 KM, automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, długość nie mniejsza niż 4,7 metra, a lakier niebieski metaliczny. Oto standardy, jakie muszą spełniać auta, na które przetarg ogłosiła Telewizja Polska, informuje portal spidersweb.pl. Stan "grożącej niewypłacalności" spółki najwyraźniej uznać można za dawno miniony.

TVP i 30 luksusowych aut

Presja wywarta na Andrzeja Dudę poskutkowała podpisaniem ustawy o 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Jak na ironię, ów podpis gwarantować miało ustąpienie z pełnionej funkcji Jacka Kurskiego. Tego samego, który tak znacznie przyczynił się do reelekcji kandydata Prawa i Sprawiedliwości. W podzięce Kurskiego ponownie mianowano prezesem Telewizji Polskiej, choć, jak zaznaczono, zmiana ma ma charakter jedynie tymczasowy.

Niezależnie od tego, jak długo polityk Prawa i Sprawiedliwości będzie grzał stołek prezesa TVP, jednego możemy być pewni – stacji nie grożą już zwolnienia grupowe. Tymi straszono zaś jeszcze w marcu, apelując o pomoc ze strony państwa.

Sytuacja finansowa publicznego nadawcy najwyraźniej uległa znacznej poprawie. Serwis Spidersweb donosi bowiem o przetargu na 30 samochodów ogłoszonym przez Telewizję Polską. Samochodów – zaznaczmy ponownie – nie byle jakich. Wymienione powyżej cechy nie są bynajmniej jedynymi, jakie spełniać ma pojazd, którym podróżować będą pełniące istotne funkcje w telewizji osoby. Stacja celuje zatem w pojazdu pokroju nowego Opla Insignii.

Wspomniany portal zwraca uwagę, że żadne auto spełniające wymogi TVP nie kosztuje mniej niż 130 tys. zł. Posiadającym mocne nerwy Czytelnikom polecamy pomnożyć tę kwotę razy 30. Na koniec pozostaje nam wyrazić nadzieję, że owe miliony pomogą przedstawicielom telewizji publicznej na śmielsze szerzenie misji, którą – jak zapewniano – jest "propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni".

Źródło: spidersweb.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >