TVP ogłosiła przetarg na zakup 30 luksusowych samochodów.. Wiki Commons/KocioŹródło: Wiki Commons/Kocio
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lipca 2020

Dotarli do wydatków TVP. Niesamowite luksusy za pieniądze podatnika

TVP przed kilkoma miesiącami przekonywała nas o kłopotach finansowych spółki, graniczących nieomal ze stanem upadłości. Sytuacja, jak się zdaje, zmieniła się diametralnie po finalnym przyznaniu publicznemu nadawcy 2 mld zł rekompensaty za "utracone wpływy abonamentowe". To pozwala na imponujące inwestycje. Telewizja Polska ogłosiła przetarg na zakup 30 luksusowych samochodów.

Moc przynajmniej 150 KM, automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, długość nie mniejsza niż 4,7 metra, a lakier niebieski metaliczny. Oto standardy, jakie muszą spełniać auta, na które przetarg ogłosiła Telewizja Polska, informuje portal spidersweb.pl. Stan "grożącej niewypłacalności" spółki najwyraźniej uznać można za dawno miniony.

1400 zł od rządu może przemknąć koło nosa. Zostały ostatnie chwile1400 zł od rządu może przemknąć koło nosa. Zostały ostatnie chwileCzytaj dalej

TVP i 30 luksusowych aut

Presja wywarta na Andrzeja Dudę poskutkowała podpisaniem ustawy o 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Jak na ironię, ów podpis gwarantować miało ustąpienie z pełnionej funkcji Jacka Kurskiego. Tego samego, który tak znacznie przyczynił się do reelekcji kandydata Prawa i Sprawiedliwości. W podzięce Kurskiego ponownie mianowano prezesem Telewizji Polskiej, choć, jak zaznaczono, zmiana ma ma charakter jedynie tymczasowy.

Po latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjePo latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

Niezależnie od tego, jak długo polityk Prawa i Sprawiedliwości będzie grzał stołek prezesa TVP, jednego możemy być pewni – stacji nie grożą już zwolnienia grupowe. Tymi straszono zaś jeszcze w marcu, apelując o pomoc ze strony państwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Sytuacja finansowa publicznego nadawcy najwyraźniej uległa znacznej poprawie. Serwis Spidersweb donosi bowiem o przetargu na 30 samochodów ogłoszonym przez Telewizję Polską. Samochodów – zaznaczmy ponownie – nie byle jakich. Wymienione powyżej cechy nie są bynajmniej jedynymi, jakie spełniać ma pojazd, którym podróżować będą pełniące istotne funkcje w telewizji osoby. Stacja celuje zatem w pojazdu pokroju nowego Opla Insignii.

Wspomniany portal zwraca uwagę, że żadne auto spełniające wymogi TVP nie kosztuje mniej niż 130 tys. zł. Posiadającym mocne nerwy Czytelnikom polecamy pomnożyć tę kwotę razy 30. Na koniec pozostaje nam wyrazić nadzieję, że owe miliony pomogą przedstawicielom telewizji publicznej na śmielsze szerzenie misji, którą – jak zapewniano – jest "propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: spidersweb.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News