wtv.pl
TVP

wtv

Spektakularna porażka TVP. Sąd okazał się nieprzejednany, poszło o poważne przekłamania i manipulacje

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

TVP poniosła spektakularną porażkę na samym starcie sądowej batalii z Markiem Niedźwieckim. Dziennikarz muzyczny i były pracownik Programu Trzeciego Polskiego Radia domagał się usunięcia ze stron TVP szkalujących go artykułów.

Artykuły zawierały informacje, jakoby Niedźwiecki dopuszczał się manipulacji przy wynikach Listy Przebojów Trójki, a także przyjmował z tego tytułu korzyści majątkowe.

TVP przegrywa z Niedźwiedzkim 

Telewizja Polska została zobowiązana przez sąd do natychmiastowego usunięcia artykułów szkalujących dobre imię Marka Niedźwieckiego - TVP na swoich stronach internetowych opublikowała sześć artykułów, które zarzucają mojemu klientowi manipulacje przy wynikach Listy, a także przyjmowanie korzyści w przeszłości – tłumaczy mec. Maciej Ślusarek, pełnomocnik Marka Niedźwieckiego w rozmowie z "Presserwisem". - Materiały nie dość, że zawierają nieprawdziwe i szkalujące informacje, to jeszcze były tworzone bez zadania panu Markowi Niedźwieckiemu nawet jednego pytania w celu potwierdzenia –  informuje mecenas - Sąd uwzględnił mój wniosek o zabezpieczenie i nakazał usunięcie spornych materiałów już teraz, co oznacza, że roszczenie jest wstępnie uznane za uzasadnione - zaznacza.

Presserwis wystosował do redaktora naczelnego portalu tvp.info zapytanie o to, czy otrzymał już decyzję sądu w sprawie Marka Niedźwieckiego oraz czy usunął wspominane w wyroku artykuły, jednak nie otrzymał odpowiedzi na zadane pytania. 

3. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów

Konflikt pomiędzy Markiem Niedźwieckim a mediami publicznymi trwa od maja kiedy to po wygranej utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" w Liście Przebojów anulowano całą listę. Utwór jest protestem muzyka wobec zachowania Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Prezes PiS udał się na ten w trakcie gdy zwykli obywatele nie mogli nawet marzyć o tym by odwiedźić groby swoich bliskich. 

W wyniku anulowania Listy Przebojów w akcie protestu przeciwko cenzurze z pracy w radiowej Trójce zrezygnował wieloletni pracownik stacji, autor Listy Marek Niedźwiecki. Wkrótce potem media publiczne ruszyły z nagonką na swojego byłego pracownika. 

Źródło: Presserwis

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >