wtv.pl > Polska > TVP naraziło życie i zdrowie innych? Skandaliczne zachowanie podczas jednej z transmisji wstrząsnęło opinią publiczną
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:37

TVP naraziło życie i zdrowie innych? Skandaliczne zachowanie podczas jednej z transmisji wstrząsnęło opinią publiczną

wtv
WTV.pl

Dzień matki jest ważnym wydarzeniem dla wielu z nas. Z tej okazji Telewizja Polska postanowiła zorganizować niemałe wydarzenie. Pod gmachem Teatru Polskiego celebrowano niezwykle ważne święto. Doszło do tego bez względu na zakazy wydane przez Radę Ministrów. Przypomnijmy, że za pomocą rozporządzeń zakazano przeprowadzania zgromadzeń oraz imprez masowych. Liczne głosy krytyki spadły na TVP z wielu stron. 

TVP zorganizowało niespodziankę wszystkim mamom. Czy doszło do złamania prawa?

W sprawie feralnego przedsięwzięcia zorganizowanego przez TVP trwają burzliwe dyskusje. Wielu zarzuca stacji postawienie się ponad prawem. W czasach, kiedy obowiązuje nas zakaz gromadzenia się, medium przeprowadziło koncert, w ktorym udział wzięła cała masa osób. Udział w nim wziął między innymi Zenek Martyniuk oraz Roksana Węgiel. Komentarza w sprawie wydarzeń, do jakich doszło w Teatrze Polskim, odmówił rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Swoje oburzenie wyrażają również artyści. Wielu aktorów oraz przedstawicieli świata show-biznesu nie może w pełni wrócić do swojej pracy, podczas gdy TVP pozwala sobie na zorganizowanie dużej imprezy masowej. Przypomnijmy też, że liczne protesty przedsiębiorców były pacyfikowane przez funkcjonariuszy policji przez wzgląd na rzekomą nielegalność zgromadzenia. Żaden z przedstawicieli władzy nie przerwał milczenia w sprawie tej niecodziennej sytuacji. 

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy fragment koncertu pt. "Dla Ciebie Mamo" zorganizowanego przez TVP 26.05 w Teatrze Polskim.

Tagi: TVP