wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję

26 Października 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obecna ustawa aborcyjna, choć już teraz najsurowsza na kontynencie - nie jest wystarczająco restrykcyjna. Zarówno TVP jak i stacje komercyjne, na bieżąco śledzą odbywające się w całym kraju manifestacje.

Spór o ustawę aborcyjną trwa nieprzerwanie od 2016 roku. Nikt nie spodziewał się jednak, że właśnie teraz, w samym epicentrum pandemii, upolityczniony Trybunał Konstytucyjny, na wniosek posłów PiS, zadecyduje o jej zaostrzeniu.

Strajk Kobiet trwa

Tak jak i 4 lata temu, od czwartku na ulicach polskich miast odbywają się masowe protesty. Początkowo, przeciwnicy delegalizacji aborcji, nazywanej niekiedy błędnie eugeniczną, manifestowali swoje niezadowolenie na warszawskim Żoliborzu, pod domem prezesa PiS.

Wczoraj protesty odbywały się w kościołach. Jeden z największych miał miejsce w Warszawie. Przeszedł spod kurii na Miodowej, pod Pałac Prezydencki.

Dzisiaj z kolei trwają blokady największych ulic w całej Polsce. Dopiero chwilę przed rozpoczęciem protestów, ich organizatorki poinformowały o wyborze miejsc, dzięki czemu udało im się wyprzedzić policję. 

W Warszawie zablokowanych jest kilka ulic, w tym skrzyżowanie przy rondzie Charles'a de Gualle'a. Właśnie tam, pod słynną palmą, zebrała się największa część protestujących. Wśród nich nie brakuje polityków opozycji, z których część zadeklarowała chęć udzielenia pomocy prawnej osobom, narażonym na areszt.

Pojazd TVP próbuje wjechać w protestujących

Wśród manifestujących obecny jest Michał Szczerba, poseł, wiceprzewodniczący Komisji Polityki Senioralnej i członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Politykowi oddać należy, że często pojawia się podczas ulicznych protestów. Tym razem udało mu się zarejestrować oburzającą sytuację.

 - Ten samochód TVPiS wjechał pod prąd i próbował przejechać młodych ludzi na pasach! WE 510VW. Jutro składam zawiadomienie do policji - czytamy w jego tweecie.

Do wpisu Szczerba załączył nagranie, na którym widzimy, jak pojazd oznaczony logiem TVP, bez pardonu próbuje wjechać w protestujących. Ci na szczęście odsuwają się na boki i krzyczą na kierowcę.

Na nagraniu słychać również dźwięki, wskazujące że protestujący zaczęli uderzać w maskę pojazdu. W odpowiedzi do tweeta, Szczerba umieścił również zdjęcie tablicy rejestracyjnej auta.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >