Auto TVP. Twitter/Michał Szczerba
Źródło: Twitter/Michał Szczerba
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Października 2020

Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obecna ustawa aborcyjna, choć już teraz najsurowsza na kontynencie - nie jest wystarczająco restrykcyjna. Zarówno TVP jak i stacje komercyjne, na bieżąco śledzą odbywające się w całym kraju manifestacje. Po tym, jak uznawany za upolityczniony organ uznał terminację ciąży, ze względu na nieodwracalne wady płodu, za niezgodną z ustawą zasadniczą, na ulice polskich miast wychodzą tysiące protestujących. Dziennikarze Telewizji Polskiej zdali się dziś przekroczyć jednak pewną granicę.

Spór o ustawę aborcyjną trwa nieprzerwanie od 2016 roku. Nikt nie spodziewał się jednak, że właśnie teraz, w samym epicentrum pandemii, upolityczniony Trybunał Konstytucyjny, na wniosek posłów PiS, zadecyduje o jej zaostrzeniu.

Agresywny kierowca próbował wjechać w Strajk Kobiet. Wysiadł, zaczęły się dantejskie scenyAgresywny kierowca próbował wjechać w Strajk Kobiet. Wysiadł, zaczęły się dantejskie scenyCzytaj dalej

Strajk Kobiet trwa

Tak jak i 4 lata temu, od czwartku na ulicach polskich miast odbywają się masowe protesty. Początkowo, przeciwnicy delegalizacji aborcji, nazywanej niekiedy błędnie eugeniczną, manifestowali swoje niezadowolenie na warszawskim Żoliborzu, pod domem prezesa PiS.

Wczoraj protesty odbywały się w kościołach. Jeden z największych miał miejsce w Warszawie. Przeszedł spod kurii na Miodowej, pod Pałac Prezydencki.

Obrazy WTV"Przeproście mamy, że was nie wydrapały". Ksiądz wyszedł do kobiet przed kościołemCzytaj dalej

Dzisiaj z kolei trwają blokady największych ulic w całej Polsce. Dopiero chwilę przed rozpoczęciem protestów, ich organizatorki poinformowały o wyborze miejsc, dzięki czemu udało im się wyprzedzić policję.

W Warszawie zablokowanych jest kilka ulic, w tym skrzyżowanie przy rondzie Charles'a de Gualle'a. Właśnie tam, pod słynną palmą, zebrała się największa część protestujących. Wśród nich nie brakuje polityków opozycji, z których część zadeklarowała chęć udzielenia pomocy prawnej osobom, narażonym na areszt.

Pojazd TVP próbuje wjechać w protestujących

Wśród manifestujących obecny jest Michał Szczerba, poseł, wiceprzewodniczący Komisji Polityki Senioralnej i członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Politykowi oddać należy, że często pojawia się podczas ulicznych protestów. Tym razem udało mu się zarejestrować oburzającą sytuację.

Ktoś w Wiadomościach TVP będzie miał kłopoty. Wpadka dziennikarzy, niechcący uderzyli w niewłaściwą osobęKtoś w Wiadomościach TVP będzie miał kłopoty. Wpadka dziennikarzy, niechcący uderzyli w niewłaściwą osobęCzytaj dalej

- Ten samochód TVPiS wjechał pod prąd i próbował przejechać młodych ludzi na pasach! WE 510VW. Jutro składam zawiadomienie do policji - czytamy w jego tweecie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Do wpisu Szczerba załączył nagranie, na którym widzimy, jak pojazd oznaczony logiem TVP, bez pardonu próbuje wjechać w protestujących. Ci na szczęście odsuwają się na boki i krzyczą na kierowcę.

Na nagraniu słychać również dźwięki, wskazujące że protestujący zaczęli uderzać w maskę pojazdu. W odpowiedzi do tweeta, Szczerba umieścił również zdjęcie tablicy rejestracyjnej auta.

TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem