wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ujawniono raport o pracy dziennikarzy TVP. Druzgocące wyniki

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

TVP zupełnie porzuciła misję nadawcy publicznego angażując się w agresywną kampanię na rzecz jednego z kandydatów - raport organizacji Reporterzy Bez Granic nie pozostawia suchej nitki na obecnym kształcie stacji.

Reporterzy Bez Granic to międzynarodowa organizacja pozarządowa, propagująca i monitorująca wolność prasy na całym świecie. Nazwa organizacji nawiązuje do organizacji Lekarze bez Granic.

TVP otwarcie wspiera władzę

Organizacja nie po raz pierwszy ma poważne zarzuty wobec Telewizji Polskiej. Tym razem w opublikowanym właśnie raporcie analizującym trwającą kampanię prezydencką czytamy, że TVP "otwarcie zaangażowała się po stronie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy", tym samym zupełnie porzucając misję nadawcy publicznego, do której zobowiązuje ją polskie prawo (Ustawa o Radiofonii i Telewizji - przyp. red.).

Jak czytamy, stacja stała się "rzecznikiem prezydenta" a zorganizowana tam debata była zrobiona pod narrację sztabu prezydenta. Zdaniem "Reporterów Bez Granic debata sprawiała  "wyraźne wrażenie bezpośredniej interwencji politycznej w decyzje redakcyjne". Pojawia się również wątek unieważnionej przez TVP sondy na Twitterze. 

Pojawia się również wątek traktowania pozostałych kandydatów, nierówny dostęp do stacji oraz "szczególne ataki" pod adresem Rafała Trzaskowskiego. Autorzy raportu powołują się na wyniki monitoringu mediów, zgodnie z którym materiały "Wiadomości" TVP od początku kampanii prezydenckiej aż w 87% prezentowały kandydata KO w sposób negatywny, a tylko w 13% neutralny. W przypadku Andrzeja Dudy 97% przekazu miało charakter pozytywny, a tylko 3% neutralny - "Jeśli wierzyć TVP, obecny prezydent Andrzej Duda nie ma słabości, podczas gdy najpopularniejszy kandydat opozycji, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, znajduje się na liście największych wrogów konserwatywnej i patriotycznej Polski" - czytamy.

Źródło: wp.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >