TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Czerwca 2020

Ujawniono raport o pracy dziennikarzy TVP. Druzgocące wyniki

TVP zupełnie porzuciła misję nadawcy publicznego angażując się w agresywną kampanię na rzecz jednego z kandydatów - raport organizacji Reporterzy Bez Granic nie pozostawia suchej nitki na obecnym kształcie stacji.

Reporterzy Bez Granic to międzynarodowa organizacja pozarządowa, propagująca i monitorująca wolność prasy na całym świecie. Nazwa organizacji nawiązuje do organizacji Lekarze bez Granic.

Dawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyDawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyCzytaj dalej

TVP otwarcie wspiera władzę

Organizacja nie po raz pierwszy ma poważne zarzuty wobec Telewizji Polskiej. Tym razem w opublikowanym właśnie raporcie analizującym trwającą kampanię prezydencką czytamy, że TVP "otwarcie zaangażowała się po stronie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy", tym samym zupełnie porzucając misję nadawcy publicznego, do której zobowiązuje ją polskie prawo (Ustawa o Radiofonii i Telewizji - przyp. red.).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bon

Jak czytamy, stacja stała się "rzecznikiem prezydenta" a zorganizowana tam debata była zrobiona pod narrację sztabu prezydenta. Zdaniem "Reporterów Bez Granic debata sprawiała  "wyraźne wrażenie bezpośredniej interwencji politycznej w decyzje redakcyjne". Pojawia się również wątek unieważnionej przez TVP sondy na Twitterze. 

Pojawia się również wątek traktowania pozostałych kandydatów, nierówny dostęp do stacji oraz "szczególne ataki" pod adresem Rafała Trzaskowskiego. Autorzy raportu powołują się na wyniki monitoringu mediów, zgodnie z którym materiały "Wiadomości" TVP od początku kampanii prezydenckiej aż w 87% prezentowały kandydata KO w sposób negatywny, a tylko w 13% neutralny. W przypadku Andrzeja Dudy 97% przekazu miało charakter pozytywny, a tylko 3% neutralny - "Jeśli wierzyć TVP, obecny prezydent Andrzej Duda nie ma słabości, podczas gdy najpopularniejszy kandydat opozycji, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, znajduje się na liście największych wrogów konserwatywnej i patriotycznej Polski" - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: wp.pl