wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aż 21 skarg na Wiadomości. I to wszystko za jeden materiał

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odnotowała aż 21 skarg, które wpłynęły po wydaniu "Wiadomości" TVP z 24 czerwca. Na materiał spadła ogromna fala krytyki ze strony opozycji. Ocena jest jednoznaczna – to spot wyborczy Andrzeja D

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, materiał w „Wiadomościach” został opublikowany z paskiem informacyjnym „przedwyborcza mobilizacja”. Prowadząca Danuta Holecka, zapowiadając materiał stwierdziła, iż na spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą przychodziły tłumy.

„Wiadomości” i spot wyborczy Andrzeja Dudy

Materiał pokazywał sceny, w których prezydent Andrzej Duda spotykał się z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości. Dołożono do tego podniosłą muzykę, ideologiczne hasła oraz filmowy ton głos Macieja Sawickiego, który przygotował ten materiał. Materiał pełen był dialogów pomiędzy prezydentem Dudą i zwykłymi wyborcami, którzy wypowiadali się jak dobrze swoją rolę pełni ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. W przygotowanym materiale podano również największe osiągnięcia, które sztab wyborczy przypisuje PAD – 500 Plus, 300 Plus, 13. Emerytura, niższy CIT czy zerowy PIT dla młodych.

21 skarg na wydanie „Wiadomości”

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, po emisji materiału wielu dziennikarzy zaczęło niezwykle krytycznie się do niego odnosić. Wielu z nich nazwało go po prostu spotem wyborczym, który ma pełnić funkcję czysto propagandową. „Maciej Sawicki z „Wiadomości” udowodnił, że granice żenady można przesuwać w nieskończoność. Nie wiem, co to za twór, ale obok materiału dziennikarskiego nawet to nie stało” – napisał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Z kolei Jakub Krupa, były korespondent PAP dodał: „Ja nikomu na kartę wyborczą nie zaglądam; rozumiem i szanuję, że każdy ma swoje powody i popiera różnych kandydatów. Ale nie wierzę, że ktoś uważa, że coś takiego w głównym wydaniu serwisu telewizyjnego jest w porządku. To nie jest dziennikarstwo”. 21 skarg, które wpłynęły do KRRiT dotyczyły właśnie tego, że w Telewizji Publicznej, podczas wydania serwisu informacyjnego puszczono spot wyborczy jednego z kandydatów. Stanowisko instytucji poznamy dopiero, gdy będzie oficjalny wyrok w sprawie.

Źródło: [wirtualnemedia.pl, Twitter]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >