TVP Info uderza w PO z powodu pękniętego wiaduktu.. screen TVP Info
Źródło: screen TVP Info
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Lipca 2020

TVP wciąż nie odpuszcza. Aby uderzyć w rząd Platformy Obywatelskiej, pokazano widzom specjalny materiał o pękniętym wiadukcie

TVP Info postanowiło wykorzystać moment i powiązać niejako zatrzymanie byłego ministra transportu z rządów PO-PSL Sławomira Nowaka przez CBA z pozostawiającym wiele do życzenia stanem wiaduktu na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. "Popękał wiadukt zbudowany, gdy był ministrem".

O sprawie zatrzymania Sławomira Nowaka przez CBA informowaliśmy wczoraj. Polityk był posłem kilku kadencji, a w rządzie PO-PSL pełnił funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. W oficjalnym komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaznaczono, że "śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej".

Oprócz związanego z Platformą Obywatelską Nowaka zatrzymano także byłego dowódcę Jednostki Wojskowej GROM Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. Akcja była efektem międzynarodowego śledztwa, za którym stoją funkcjonariusze CBA, polscy i ukraińscy prokuratorzy, a także ukraińska służba antykorupcyjna NABU.

TVP Info i popękany wiadukt

Radio Zet wskazuje, że telewizja publiczna postanowiła skorzystać z okazji i połączyć uszkodzenie, jakiemu uległ powstały przed kilkoma laty wiadukt, z polityczną działalnością Sławomira Nowaka. Czas bynajmniej nie wydaje się tu przypadkowy. TVP Info wskazało bowiem, że pęknięcia powstałe na konstrukcyjnej części budowli wykryto pod koniec ubiegłego roku.

Zaznaczono, że po przeprowadzonych przez naukowców badaniach sporządzona została licząca przeszło 1000 stron ekspertyza, która trafiła kolejno do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prorządowa telewizja nie zapomniała dodać, że wiadukt powstał za czasów Donalda Tuska, gdy większość w Sejmie miała koalicja PO-PSL.

2. Szczyt UE: osiągnięto porozumienie. Szczęśliwy finał dla Polski, zdobędziemy fortunę

– Wiadukt powstawał w latach 2010-2012 za czasów rządów Donalda Tuska, kiedy rzeczywiście ministrem transportu i budownictwa był Sławomir N. Ta inwestycja kosztowała ponad 306 mln złotych – zaznaczyła reporterka TVP Info Katarzyna Matczak, cytowana przez serwis radiozet.pl.

Nie zawiódł i legendarny juz nieomal pasek telewizji publicznej. '"Po 4 latach użytkowania wiadukt na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 budowany, gdy ministrem transportu był Sławomir N. popękał", czytamy. Materiał obejrzeć można m.in., klikając na ten LINK.

Źródło: radiozet.pl / TVP Info