wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP wciąż nie odpuszcza. Aby uderzyć w rząd Platformy Obywatelskiej, pokazano widzom specjalny materiał o pękniętym wiadukcie

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP Info postanowiło wykorzystać moment i powiązać niejako zatrzymanie byłego ministra transportu z rządów PO-PSL Sławomira Nowaka przez CBA z pozostawiającym wiele do życzenia stanem wiaduktu na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. "Popękał wiaduk

O sprawie zatrzymania Sławomira Nowaka przez CBA informowaliśmy wczoraj. Polityk był posłem kilku kadencji, a w rządzie PO-PSL pełnił funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. W oficjalnym komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaznaczono, że "śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej".

Oprócz związanego z Platformą Obywatelską Nowaka zatrzymano także byłego dowódcę Jednostki Wojskowej GROM Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. Akcja była efektem międzynarodowego śledztwa, za którym stoją funkcjonariusze CBA, polscy i ukraińscy prokuratorzy, a także ukraińska służba antykorupcyjna NABU.

TVP Info i popękany wiadukt

Radio Zet wskazuje, że telewizja publiczna postanowiła skorzystać z okazji i połączyć uszkodzenie, jakiemu uległ powstały przed kilkoma laty wiadukt, z polityczną działalnością Sławomira Nowaka. Czas bynajmniej nie wydaje się tu przypadkowy. TVP Info wskazało bowiem, że pęknięcia powstałe na konstrukcyjnej części budowli wykryto pod koniec ubiegłego roku.

Zaznaczono, że po przeprowadzonych przez naukowców badaniach sporządzona została licząca przeszło 1000 stron ekspertyza, która trafiła kolejno do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prorządowa telewizja nie zapomniała dodać, że wiadukt powstał za czasów Donalda Tuska, gdy większość w Sejmie miała koalicja PO-PSL.

2. Szczyt UE: osiągnięto porozumienie. Szczęśliwy finał dla Polski, zdobędziemy fortunę

– Wiadukt powstawał w latach 2010-2012 za czasów rządów Donalda Tuska, kiedy rzeczywiście ministrem transportu i budownictwa był Sławomir N. Ta inwestycja kosztowała ponad 306 mln złotych – zaznaczyła reporterka TVP Info Katarzyna Matczak, cytowana przez serwis radiozet.pl.

Nie zawiódł i legendarny juz nieomal pasek telewizji publicznej. '"Po 4 latach użytkowania wiadukt na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 budowany, gdy ministrem transportu był Sławomir N. popękał", czytamy. Materiał obejrzeć można m.in., klikając na ten LINK.

Źródło: radiozet.pl / TVP Info

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >