TVP. (zd. il.)TRICOLORS/East NewsŹródło: (zd. il.)TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Września 2020

Procesowała się z TVP i niestety gorzko pożałowała. Nic nie ugrała oprócz zszarganych nerwów

TVP zwolniło Iwonę Kubicz po 30 latach pracy w 2007 r. Prowadząca zapowiadała programy i uczestniczyła w transmisjach na żywo. Jakiś czas była także gospodynią "Pytania na śniadanie". Co się stało?

Iwona Kubicz to polska dziennikarka, która była znana głównie z TVP. Prowadziła m.in. "Panna z kawalerem" i właśnie "Pytanie na śniadanie". Z Telewizji Polskiej została zwolniona z dnia na dzień. Jednak historia nie skończyła się od razu.

Niewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP InfoNiewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP InfoCzytaj dalej

TVP zwolniło ją po 30 latach pracy. Procesowała się, ale gorzko tego pożałowała

Kubicz za swoją świetną pracę otrzymała nawet wyróżnienie w 2000 roku, zajmując 4. miejsce w Telekamerach 2000 w kat. Talk-show. Była znana wszystkim widzom TVP. W 2007 roku została natychmiast zwolniona, a według nieoficjalnych doniesień mediów, powodem był udział w reklamie 4 lata wcześniej. Było to złamanie zasad etyki pracowniczej w tamtym czasie, które wpisywały się w regulamin pracy w Telewizji Polskiej. W ramach kary została odsunięta od prowadzenia programów.

Dziennikarka czuła się pokrzywdzona i uważała, że została potraktowana niesprawiedliwie. Z tego powodu wystąpiła na drogę sądową, szukając zadośćuczynienia. Kiedy przyszło do rozprawy, na jej korzyść zeznawała tylko jedna koleżanka związana z wtedy z TVP, Katarzyna Dowbor.

Znany dziennikarz TVN oferuje pracę Tomaszowi Komendzie. Już niedługo zobaczymy go na ekranie telewizora?Znany dziennikarz TVN oferuje pracę Tomaszowi Komendzie. Już niedługo zobaczymy go na ekranie telewizora?Czytaj dalej

- Byłam jedyną osobą, która zeznawała na jej korzyść w sądzie. Nie przeciwko TVP. Po prostu powiedziałam, na czym polega nasza praca. I że likwidacja jej stanowiska pracy nie mogła mieć miejsca, gdyż nie można w telewizji zlikwidować funkcji redaktora. Uważałam, że wyrzucenie jej na krótko przed okresem ochronnym było strasznie nie fair. Sprawę wygrała - mówiła wtedy Dowbor w wywiadzie dla "Onetu", przytacza "TeleShow WP".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Wsyp 1 przyprawę do kawy, a wydobędziesz wyjątkowy smak i wzmocnisz odporność. Dzięki niej zapomnisz o słodzeniu, idealna na jesienne poranki
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Ostatecznie Kubicz została przywrócona do Telewizji Polskiej. Ku jej zdumieniu, nie otrzymała nawet jednej propozycji pracy przy prowadzeniu programów. Nowa sytuacja była na tyle niekomfortowa, że postanowiła odejść sama. Założyła własną firmę i pożegnała się ze swoją karierą w TVP.

Przez pewien okres zajmowała się PR'em i pomagała kobietom po 50-tce, które nie mogły się odnaleźć po utracie pracy. Pokazywała im, jak można się przebranżowić i zacząć wszystko od nowa. Jakiś czas była na stanowisku redaktor naczelnej telewizji internetowej o nazwie Mnews.tv. Sporadycznie można było zobaczyć ją w roli konferansjerki na różnych eventach. Rozpoczęła też karierę w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie była wykładowcą. Szukała swojego miejsca i ostatecznie je znalazła.

Jak informuje "TeleShow WP", zdecydowała się zostać mediatorką całkowicie odcinając się od dziennikarstwa. Aktualnie jej specjalnością są mediacje karne i cywilne, sądowe, gospodarcze i pracownicze. Czy brakuje jej występów w telewizji? Ciężko powiedzieć. Na pewno to wydarzenie nauczyło ją być elastyczną. Dzięki swojej sile nadal jest aktywna zawodowo i pokazała, że zawsze można znaleźć inną drogę.

Źródło: TeleShow.wp.pl

Bardzo przykre wyznanie pana Józefa z Bardzo przykre wyznanie pana Józefa z "Rolnik szuka żony". Chciał jedynie znaleźć miłość, podobnej reakcji się nie spodziewałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy zadłużają się na potęgę. Liczba dłużników rośnie lawinowo
  2. Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVID
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News