wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP nagle zwolniło popularną dziennikarkę po 15 latach pracy. Oburzające szczegóły, aż trudno uwierzyć

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP rozwiązało umowę z zasłużoną dziennikarką. Agnieszka Szydłowska pracowała w Telewizji Polskiej przez 15 lat. W mediach społecznościowych ujawniła kulisy zwolnienia. Okazuje się, że stacja potraktowała ją w skandaliczny sposób.

Wyjaśnijmy, że Agnieszka Szydłowska pracowała w TVP Kultura oraz w Programie Trzecim Polskiego Radia. Jeszcze w maju dziennikarka poinformowała, że po 17 latach pracy rezygnuje z dalszej pracy na rzecz "Trójki". Rozgłośnie opuściła razem z Markiem Niedźwiedzkim i Hirkiem Wroną. "Złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki" - deklarowała wówczas na Facebooku. Dziś okazało się, że TVP również nie będzie miejscem, w którym spędzi najbliższą przyszłość. Informacje o rozwiązaniu umowy nadeszły bez żadnej zapowiedzi czy ostrzeżenia.

TVP bez Agnieszki Szydłowskiej. "Alleluja!"

"Po 15 latach pracy, wielu godzinach potu i wspaniałości zwolnienie mnie z TVP Kultura (przez telefon) trwało 2 minuty. Alleluja!" - czytamy we wpisie Agnieszki Szydłowskiej. Przypomnijmy, że dziennikarka swoje pierwsze kroki stawiała w harcerskiej rozgłośni oraz w Radiostacji. W roli druha zastępowego poprowadziła aż pięć wydań "Listy Przebojów Programu Trzeciego". Sposób, w jaki została potraktowana przez władze TVP, pozostawia wiele do życzenia. Zaistniała sytuacja stanowić może bowiem jawny brak szacunku do wybitnej profesjonalistki.

W swojej działalność skupiała się głównie za wydarzeniach kulturalnych. Podejmowała też wiele tematów muzycznych. Agnieszka Szydłowska ma wielki wkład w rozwój publicznych mediów. Współpracowała z Moniką Obuchow oraz Mariuszem Wilczyńskim przy programach TVP1 i TVP Kultura. Sympatycy mogli także obserwować jej poczynania w programach: "Pegaz", "Niedziela z", "Tygodnik Kulturalny" czy też "Po godzinach". Od wielu lat obserwuje również rozwój polskiej sztuki i wyrazu artystycznego. 

TVP nie było jedynym miejscem, w którym prowadziła dobrze oglądane produkcje. W Polskim Radiu przyznano jej wiele ważnych audycji. Wielu słuchaczy było zachwyconych sposobem, w jaki prowadziła: "mpTrójka", "Najbliżej muzyki", "Chillout cafe", „Halo, centralo”, "Magazyn ludzi niepotrzebnych", "FESTprogram", "Radiowy Dom Kultury" oraz "Program alternatywny".

Źródło: [Press/Facebook/Agnieszka Szydłowska]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >