TVP na swojej antenie gościło głównie Andrzeja Dudę i PiS.. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Czerwca 2020

Wyliczyli, ile TVP pokazywało PiS i Dudę. Zadziwiające wyniki mówią wszystko o telewizji publicznej

TVP pokazywało na swojej antenie Andrzeja Dudę i PiS znacznie dłużej niż przedstawicieli opozycji. Wirtualne Media ujawniły oficjalne dane w tej sprawie. - To telewizja partyjna, chodzi jej o realizowanie celów danej partii politycznej - komentuje dla portalu "WM" prof. Wiesław Godzic.

Telewizja Polska miesiąc w mięsiąc musi relacjonować, ile czasu antenowego poświęciła poszczególnym przedstawicielom najróżniejszych partii politycznych. Dane te są szczególnie ważne przez wzgląd na trwającą kampanie prezydencką. To, co przedstawił portal Wirtualne Media, nie pozostawia złudzeń. Politycy związani z obozem Zjednoczonej Prawicy mogą być faworyzowani na tle innych ugrupowań. Statystyki uwzględniły też reprezentację sztabów wyborczych na antenie TVP.

Wiadomości TVP przebiły same siebie. Materiał przejdzie do historii polskich mediów, trudno uwierzyćWiadomości TVP przebiły same siebie. Materiał przejdzie do historii polskich mediów, trudno uwierzyćCzytaj dalej

TVP pokazywała PiS i Andrzeja Dudę na swojej antenie przez blisko 86 godzin

Dane przedstawione przez Wirtualne Media wyglądają następująco. W maju w programach TVP, TVP1, TVP2 i TVP3 politycy PiS zajęli w sumie 86 godzin 11 minut, a prezydent Andrzej Duda - 19 godzin 59 minut 19 sekund. Na drugim miejsu uplasowała się Platforma Obywatelska, która odnotowała wynik na poziomie 25 godzin 1 min. i 9 sek. z czasu antenowego. Przypomnijmy, że poprzednia kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zajęła 1 godzinę 27 minut i 7 sekund czasu antenowego. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest pilna, przełomowa decyzja. Odmieni walkę z pandemią, Polska stworzy swój lek
2. Zrobiła nad polskim morzem zdjęcie parze. Teraz pilnie chce ich odnaleźć

TVP w swoich 4 stacjach prezentowała w maju komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy przez 31 minut 20 sekund. Przedstawiciele jego kancelarii korzystali z czasu Telewizji Polskiej przez 4 godziny 10 minut 7 sek. Komitet Małgorzaty Kidawy-Błońskie otrzymał jedynie 1 godzinę 27 minut i 7 sekund czasu antenowego.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 19 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: [Wirtualne Media]