TVP. Wikipedia/Władysław Miernicki - Narodowe Archiwum CyfroweŹródło: Wikipedia/Władysław Miernicki - Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Kwietnia 2020

Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony

TVP od chwili przejęcia władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy jest, mówiąc delikatnie, mało przyjaznym miejscem dla osób nieheteronormatywnych. Nie przeszkodziło to jednak najstarszemu polskiemu aktorowi, w dokonaniu coming outu na antenie Telewizji Polskiej a dokładniej - TVP Kultura. Witold Sadowy po 100 latach wyznał, że jest gejem.

Sadowy debiutował w 1945 roku, rolą Floriana w sztuce Maurice Maeterlincka Burmistrz Stylmondu. Od tamtej pory występował na deskach najważniejszych warszawskich teatrów. W latach 80. rozpoczął pracę, jako felietonista. Jego teksty pojawiały się w najważniejszych stołecznych mediach oraz "Gazecie Wyborczej".

Największy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekNajwiększy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekCzytaj dalej

Z okazji 100. urodzin Telewizja Polska postanowiła przygotować cały reportaż o aktorze. Sadowy wyznał w nim, że jest gejem.

TVP Kultura przygotowała materiał, w którym najstarszy polski aktor dokonał coming outu

– Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem – wyznał w reportażu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Onet: Kaczyński podczas pandemii nie rezygnuje z podróży. Dziennikarze przyłapali go w Krakowie, pojechał na Wawel
2. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu

Niedługo później aktor udzielił wywiadu dla magazynu "Viva!". Opowiedział w nim o relacji, jaka łączyła go z partnerem. Temat ten pojawił się w chwili, kiedy prowadząca rozmowę Elżbieta Pawełek, zapytała aktora o jego współpracę z Leonem Schillerem. Reżyser wiedział o homoseksualizmie Sadowego.

— [Schiller — przyp. red.] nazywał mnie Wsadowym, bo byłem gejem, ale wtedy o homoseksualizmie się nie mówiło tak jak teraz. Zresztą, co ludzie o tym wiedzą? Czasem wystarczy przytulenie. Ja się nie puszczałem, miałem całe życie swego Janka i byłem z nim szczęśliwy. Kochaliśmy się. Janek był inżynierem i jednym z dyrektorów dużej firmy. Znał języki, jeździł za granicę. Kiedy był stary i schorowany, opiekowałem się nim do końca — wyznał aktor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  2. 28-latek źle założył maseczkę. Trafił do aresztu z odbierającego mowę powodu
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie