wtv.pl
TVP

(zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pamiętacie "Szkołę TVP"? Lepiej usiądźcie, bo Telewizja Publiczna szykuje dziecięcy hit na ferie

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Już w styczniu ruszy najnowszy projekt TVP. Celem publicznego nadawcy jest zadbanie o wysoki poziom rozrywki dla dzieci i młodzieży. Program "Ferie z TVP" będziemy mogli obserwować nie tylko przed telewizorami, ale i na platformie VOD.

  • "Szkoła TVP" była wyjątkowo głośna podczas pierwszej fali zachorowań

  • W tegoroczne ferie szykuje się kolejny program

  • "Ferie z TVP" z pewnością powalą widzów na łopatki

Na początku kryzysu epidemicznego TVP postanowiła odpowiedzieć na potrzeby uczniów, którzy musieli rozpocząć edukację w trybie zdalnym. Niestety, program edukacyjny zdecydowanie bardziej bawił, niż uczył, a za całym przedsięwzięciem stała krzywda wyśmiewanych pedagożek. 

Rusza nowy projekt TVP. Specjalna oferta dla dzieci

Do udziału w „Szkole TVP", jak wskazuje jedna z nauczycielek, nie zapraszano ochotników. Kuratorium miało wspólnie z dyrektorami typować bohaterów programu

 - Musiałyśmy same wszystko wymyślić. Nikt nam nie powiedział, jak to ma wyglądać, jak mamy się zachowywać przed kamerą, jak mówić, jak się ustawiać. Nie było żadnych prób oswojenia się z kamerą - relacjonowała dla „Onetu” jedna z uczestniczek projektu TVP.

Co więcej, w realizację przedsięwzięcia zimowego zaangażowała się Roksana Węgiel. 

„Czas spędzony w domu podczas ferii może być niezwykle inspirujący! Programy Ferie z TVP. Ambasadorką projektu jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku” - czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej, umieszczonym na Twitterze.

Zapowiedź telewizyjnego show wywołała reakcję internautów. „Szkoła TVP dała nam tyle rozrywki, że aż nie możemy się doczekać ferii!” - czytamy w komentarzu internautki. 

„Szkoła z TVP jest realizowana we współpracy Jacka Kurskiego z ministrem edukacji narodowej. Organizatorzy wskazują, że kryzys epidemiczny w szczególności odciska swoje piętno na poszkodowanych uczniach. Inicjatorzy akcji chcą udowodnić, że ferie spędzone w domu nie muszą być nudne. 

Najmłodsi widzowie TVP będą mogli korzystać z oferty codziennie w godzinach 08:00-13:00. Na antenie TVP ABC zostanie utworzone specjalne pasmo wolne od bloków reklamowych. Ten kanał jest przeznaczony na dzieci do 10. roku życia.

Młodzież w wieku szkolnym powyżej 10. roku życia będzie mogła oglądać TVP3. Tam emitowane będą produkcje o charakterze edukacyjnym i lifestylowym.

Emisja ruszy już pierwszego dnia ferii, czyli od 4 do 17 stycznia, gdy trwać będzie kwarantanna narodowa. Przypomnijmy, że przerwa zimowa jest jednolita dla każdego województwa pod względem terminu. 

Źródło: [TVP]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >