wtv.pl > Polska > Gigantyczne problemy w TVP, doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Reakcja musiała być natychmiastowa
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:34

Gigantyczne problemy w TVP, doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Reakcja musiała być natychmiastowa

wtv
WTV.pl

Telewizja Polska od samego początku pandemii wydała oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń, jakie panują w siedzibie stacji. - Celem spółki jest minimalizacja ryzyka zachorowań wśród pracowników i współpracowników tak, by ciągłość pracy była niezagrożona. Zarząd powołał specjalny zespół, którego celem jest podejmowanie bieżących działań w zależności od rozwoju sytuacji - informowali w marcu. Niestety, okazało się, że jeden z pracowników TAI w TVP otrzymał pozytywny wynik testu. Medium uspokaja i podaje, jakie kroki podjęło, aby nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się groźnego wirusa.

TVP w swojej siedzibie miał osobę zakażoną. Telewizja Polska wydała komunikat

Jeden z pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w ubiegłym tygodniu otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że w siedzibie TVP przebywała osoba zakażona. "Wirtualne Media" donoszą, że każdy, kto miał kontakt z chorym, również został przebadany. Ten został za to natychmiastowo odizolowany od swoich współpracowników. Najprawdopodobniej transmisja wirusa została w ten sposób zatrzymana. Telewizja Polska oraz TAI deklarują, że przykre zdarzenie nie wypłynęło i nie wpłynie na rytm pracy innych zatrudnionych.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym na bieżąco podejmują decyzje w sprawie obostrzeń i restrykcji. Zasady panujące w reżimie sanitarnym mogą dawać się niektórym we znaki. Przestrzeganie ich jest jednak niezwykle ważne. W ostatnim czasie jednak coraz więcej Polek i Polaków zaczyna na własną rekę rezygnować ze stosowania się do przepisów bezpieczeństwa. Niewykluczone, że stały wzrost zachorowań wymusi na rządzących przywrócenie dawnych przepisów. Na ten moment jednak są one dostosowywane do sytuacji, jaka ma miejsce w poszczególnym powiecie. 

TVP, jak samo deklaruje, nie przewiduje stania się kolejnym ogniskiem choroby. Należy więc podkreślić, że niepokojące wydarzenie nie powinno doprowadzić do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Dzięki szczegółowym wytycznym Głównego Inspektoratu Sanitarnego w przypadku odkrycia chorego, możemy skutecznie uciąć dalszą transmisję zakażenia.

Źródło: [Wirtualne Media]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi: TVP
Powiązane