wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

WP: Syn Krauzego napadł na pracownika TVP w trakcie akcji CBA. Dramatyczne zdjęcia w sieci

16 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

CBA zatrzymało wczoraj nie tylko Romana Giertycha, ale również Ryszarda Krauzego. Na miejscu zatrzymania biznesmena, który oskarżony jest o działania na na szkodę jednej ze spółek oraz pranie brudnych pieniędzy, filmowało TVP tworzące

Dyskusja między młodym Krauzem a operatorem przekształciła się w bójkę.

Operator TVP kontra "Mały Książę Trójmiasta"

Syn Krauzego, Aleksander, nazywany jest "Małym Księciem Trójmiasta", głównie ze względu na powiązania jego ojca z pomorskimi miastami oraz własną karierę w koszykarskich klubach. Miał już też za sobą pewne nieprzyjemne przygody jak ta, kiedy w 2014 roku podczas nocnej awantury w Sopocie został dwa razy ugodzony nożem. Oznacza to jednak też, że charakter ma niegabatelny.

Tym razem miał przekonać się o tym operator kamery Telewizji Polskiej. Grupa nagrywała materiał dotyczący zatrzymania Ryszarda Krauzego przed jego willą i kiedy zaczęła już się pakować, wyszedł do nich rozwścieczony syn zatrzymanego, który natychmiast wdał się najpierw w dyskusję ze wskazanym wyżej dziennikarzem, a następnie powalił go na ziemię i kopnął kilka razy. Celem stała się m. in. głowa. 

Dziennikarz TVP trafił do szpitala, a na miejsce przyjechała policja. Zdaje się, że syn Krauzego również będzie miał kłopoty. 

Zdjęcia, które obiegły sieć pokazały skalę brutalności ataku - operator siedział na początku w samochodzie służbowym, oczekując na przyjazd pogotowia. Jego głowę pokrywały już wtedy krwawe skrzepy, wydawał się roztrzęsiony. ratownicy po przyjeździe na miejsce od razu się nim zajęli.

"Dzisiaj w Gdyni operator TVP - wykonujący obowiązki służbowe - został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany" - pisał na swoim Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski.

Ryszard Krauze zatrzymany

Media obiegła wczoraj wiadomość o zatrzymaniu Romana Giertycha. Odbyło się one w dramatycznych okolicznościach i relacjonowała je szczegółowo córka mecenasa. Ten w czasie czynności prowadzonych przez CBA zemdlał i musiał zostać przewieziony do szpitala. Według wczorajszych informacji były wicepremier oddychał, ale pozostawał nieprzytomny. Nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się teraz.

Prócz niego, w tej samej aferze związanej z wyjęciem z jednej ze spółek ogromnych pieniędzy i przywłaszczenia ich, działaniem na jej szkodę i praniem brudnych pieniędzy, do których miało dojść w latach 2010-2014, zatrzymany został Ryszard Krauze, trójmiejski biznesmen. jeden z najbogatszych Polaków. Zatrzymanie przeprowadzono na wniosek Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

źródło: [wiadomosci.wp.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >