Polska Agencja Prasowa. (zd. il.) MARIUSZ GRZELAK/East NewsŹródło: (zd. il.) MARIUSZ GRZELAK/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 13 Września 2020

PAP: Zatrważające doniesienia ws. śmierci dziennikarki TVP w uwłaczających warunkach. Ujawniono najważniejsze fakty

TVP przyniosło jej sławę, jednak zmarła w tragicznych warunkach. Polska Agencja Prasowa poinformowała o nowych doniesieniach ws. śmierci Ireny Dziedzic. Sprawa budzi nadal wiele kontrowersji, głównie ze względu na to, w jakich warunkach zmarła zasłużona dziennikarka.

Irena Dziedzic mieszkała w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Liczne zaniedbania odbiły się na zdrowiu dziennikarki.

wtv.pl - portal informacyjny"W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?Czytaj dalej

TVP dało jej sławę, zmarła zapomniana 

Dziennikarka zmarła 5 listopada 2018 roku. Przez wiele lat była związana z TVP, zresztą właśnie dzięki temu była znana. Informacja o jej śmierci dotarła do mediów dopiero dwa miesiące później. Wszystko ze względu na tajemnicze okoliczności, przez które prokuratura musiała wszcząć śledztwo. W trakcie sprawy stwierdzono jednoznacznie, że Irena Dziedzic miała poważne kłopoty finansowe, choć bardziej zastanawiający był fakt z września 2012. Wtedy to właśnie prezenterka miała przepisać swoje mieszkanie na Saskiej Kępie Bogdanowi B., który nie był z nią spokrewniony w żaden sposób.

Nawet do 30 tys. zł. Warto się pośpieszyć i sprawdzić, ponieważ termin mija już 30 wrześniaNawet do 30 tys. zł. Warto się pośpieszyć i sprawdzić, ponieważ termin mija już 30 wrześniaCzytaj dalej

Mężczyzna z nieznanych powodów wypłacił prezenterce 235 tys. zł, ale zobowiązał się także wykonywać jej comiesięczny przelew w wysokości 4500 zł aż do śmierci. Po śmierciu u dziennikarki podczas badań toksykologicznych poszukiwano substancji, które mogłyby wskazywać na otrucie. Jednak nic nie wykryto, a jedynie leki konieczne do celów leczniczych. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Nowe światło na sprawę śmierci dziennikarki TVP rzuciła Polska Agencja Prasowa. Udostępniono materiały ze śledztwa, z których wynika, że Ireną Dziedzic miała zajmować się "pani doktor o imieniu Basia", z którą poznała się w przychodni. Dodatkowo w jej domu pracowały dwie Ukrainki, choć warunki życia wcale na to nie wskazywały. 

- Mieszkanie było brudne, zarobaczone, panował fetor, nie było ani jednej rzeczy nadającej się do ubrania. Naczynia były brudne, kuchenka gazowa uległa rozszczelnieniu i ulatniał się gaz - mówiła doktor bez wzruszenia. 

Niekomfortową sytuacją także były nieopłacane rachunki za mieszkanie i inne usługi. Renta dziennikarki TVP została przejęta przez komornika, a "pani Basia" podpisała z nią notarialne upoważnienie, aby móc korzystać z jej rachunku bankowego z przelewami od Bogdana B. Zdaniem doktor, była prezenterka była w pełni świadoma podpisywanych dokumentów. Bogdan B. gdy odwiedził podupadającą na zdrowiu Dziedzic, o czym dowiedział się od sąsiada, od razu złożył zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe pod koniec sierpnia umorzyła śledztwo w sprawie m.in. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródło: PAP, Plotek, TVP Info

Usłyszał w Usłyszał w "Top Model", że nie ma żadnych szans. Spektakularnie schudł i przyszedł ponownie, niezwykła historiaCzytaj dalej 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie