wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

PAP: Zatrważające doniesienia ws. śmierci dziennikarki TVP w uwłaczających warunkach. Ujawniono najważniejsze fakty

13 Września 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

TVP przyniosło jej sławę, jednak zmarła w tragicznych warunkach. Polska Agencja Prasowa poinformowała o nowych doniesieniach ws. śmierci Ireny Dziedzic. Sprawa budzi nadal wiele kontrowersji, głównie ze względu na to, w jakich warunkach zmarła zasł

Irena Dziedzic mieszkała w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Liczne zaniedbania odbiły się na zdrowiu dziennikarki.

TVP dało jej sławę, zmarła zapomniana 

Dziennikarka zmarła 5 listopada 2018 roku. Przez wiele lat była związana z TVP, zresztą właśnie dzięki temu była znana. Informacja o jej śmierci dotarła do mediów dopiero dwa miesiące później. Wszystko ze względu na tajemnicze okoliczności, przez które prokuratura musiała wszcząć śledztwo. W trakcie sprawy stwierdzono jednoznacznie, że Irena Dziedzic miała poważne kłopoty finansowe, choć bardziej zastanawiający był fakt z września 2012. Wtedy to właśnie prezenterka miała przepisać swoje mieszkanie na Saskiej Kępie Bogdanowi B., który nie był z nią spokrewniony w żaden sposób.

Mężczyzna z nieznanych powodów wypłacił prezenterce 235 tys. zł, ale zobowiązał się także wykonywać jej comiesięczny przelew w wysokości 4500 zł aż do śmierci. Po śmierciu u dziennikarki podczas badań toksykologicznych poszukiwano substancji, które mogłyby wskazywać na otrucie. Jednak nic nie wykryto, a jedynie leki konieczne do celów leczniczych. 

Nowe światło na sprawę śmierci dziennikarki TVP rzuciła Polska Agencja Prasowa. Udostępniono materiały ze śledztwa, z których wynika, że Ireną Dziedzic miała zajmować się "pani doktor o imieniu Basia", z którą poznała się w przychodni. Dodatkowo w jej domu pracowały dwie Ukrainki, choć warunki życia wcale na to nie wskazywały. 

- Mieszkanie było brudne, zarobaczone, panował fetor, nie było ani jednej rzeczy nadającej się do ubrania. Naczynia były brudne, kuchenka gazowa uległa rozszczelnieniu i ulatniał się gaz - mówiła doktor bez wzruszenia. 

Niekomfortową sytuacją także były nieopłacane rachunki za mieszkanie i inne usługi. Renta dziennikarki TVP została przejęta przez komornika, a "pani Basia" podpisała z nią notarialne upoważnienie, aby móc korzystać z jej rachunku bankowego z przelewami od Bogdana B. Zdaniem doktor, była prezenterka była w pełni świadoma podpisywanych dokumentów. Bogdan B. gdy odwiedził podupadającą na zdrowiu Dziedzic, o czym dowiedział się od sąsiada, od razu złożył zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe pod koniec sierpnia umorzyła śledztwo w sprawie m.in. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródło: PAP, Plotek, TVP Info

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >