wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP mogło bezpardonowo złamać ciszę wyborczą. Okazuje się, że w tym samym lokalu wyborczym doszło do jeszcze jednego incydentu

12 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP podczas relacjonowania przebiegu głosowania w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Katowicach mogło złamać zasady ciszy wyborczej. Wszystko za sprawą naklejki promującej jednego z kandydatów na urząd prezydenta Polski. Okaz

Do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Katowicach została wezwana policja. Wszystko za sprawą naruszenia obowiązujących przepisów. "Gazeta Wyborcza" informuje, że reporterzy Telewizji Polskiej na teren komisji weszli z naklejką, która mogła stanowić polityczną agitację. Podobnego złamania przepisów mógł dopuścić się 16-latek, który na wybory przyszedł w koszulce z hasłami wspierającymi polityka walczącego o miejsce w Pałacu Prezydenckim. 

TVP złamało ciszę wyborczą? Interweniowała policja

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach potwierdzili niepokojące doniesienia. - W tej sprawie prowadzimy czynności, które wyjaśnią, czy doszło do złamania przepisów Kodeksu wyborczego. Chodzi o prowadzenie agitacji w niedozwolonym miejscu - deklaruje rzeczniczka KWP w Katowicach, Aleksandra Nowara w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Interwencja służb dotyczy zarówno dziennikarzy TVP, jak i 16-latka. W obu przypadkach doszło do wylegitymowania podejrzanych.

TVP razem z 16-latkiem mogą ponieść poważne konsekwencje. Złamanie ciszy wyborczej jest objętne osobnymi przepisami. Za naruszenia obowiązującego prawa grozi kara grzywny, jednak w najbardziej skrajnych sytuacjach może dojśc do wymierzenia kary pozbawienia wolności. "Wirtualna Polska" wskazuje, że funkcjonariusze wciąż sprawdzają, czy doszło do agitacji politycznej. 

Źródło: [Wirtualna Polska/Gazeta Wyborcza]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >