wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieważna pandemia, TVP znów organizuje wielkie widowisko. Teraz odbędzie się na Jasnej Górze, w roli głównej pielgrzymkowe hity

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

TVP zamierza zorganizować koncert pielgrzymkowych hitów na Jasnej Górze. Kierownictwo TVP zdaje się zupełnie nie dostrzegać rekordowych ilości zakażeń o których informowało ostatnio Ministerstwo Zdrowia.

Tylko w ciągu ostatnich 14 dni w Polsce zanotowano 9 008 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Rząd zdecydował również o wprowadzeniu regionalnych obostrzeń w niektórych powiatach.

TVP organizuje koncerty

Pandemią kompletnie nie przejmuj się najwyraźniej kierownictwo Telewizji Polskiej, które zdecydowało o zorganizowaniu koncertu pielgrzymkowych hitów na Jasnej Górze. Jak udało się ustalić Gazecie Wyborczej, stacja ma w planach, by na koncercie pojawiły się największe polskie gwiazdy: Rafał Brzozowski, Aleksandra Nykiel, Filip Lato, Anna Wyszkoni, zespół Pectus, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Saris, Davtyan, a także Darek Malejonek, a wszyscy zagrać mają pod batutą Piotra Rubika.

Gwiazdy mają zaśpiewać takie utwory jak "Abba Ojcze" czy ulubiona pieśń Jana Pawła II "Barka". W repertuarze koncertu mają pojawić się także utwory Piotra Rubika. Koncert odbędzie się pod hasłem "„Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”.

To nie pierwszy raz, gdy koncert Telewizji Polskiej w trakcie pandemii wywołuje spore kontrowersje. Duże oburzenie wywołał także koncert "Dla Ciebie Mamo" zorganizowany 27 maja tego roku, w szczycie pandemicznej paniki. Koncert transmitowany na żywo z warszawskiego Teatru Polskiego odbył się z udziałem publiczności w momencie, gdy funkcjonował całkowity zakaz organizacji tego typu wydarzeń. O zachowaniu dystansu nie było mowy również na scenie, na której wystepował Zenek Martyniuk wraz z towarzyszącymi mu tancerkami.

Zasadne były wtedy tez pytania o równość wobec prawa, ponieważ gdy koncertem w TVP zupełnie nie interesowały się żadne służby, zwykłym Polkom i Polakom wręczane były kary po 10 000 zł za spacerowanie po mieście. Z kolei w przypadku koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie, błyskawicznie zainteresowała się prokuratura. No ale nie każdy prezes telewizji czy organizator koncertu może pochwalić się wspólną historią partyjną z prokuratorem generalnym.

Źródło: WP.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >