wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Specjaliści stanowczo krytykują Dudę po "debacie" w TVP. "Interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków"

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP wyemitowało wczoraj debatę w Końskich, w której udział wziął jedynie kandydat Prawa i Sprawiedliwości, co zdaniem niektórych przypominało raczej wiec wyborczy. To jednak niejedyna kontrowersja dotycząca wieczoru. Słowa Andrzeja Dudy doty

Nie milkną echa po wczorajszej "debacie" z udziałem walczącego o reelekcję prezydenta. Przypomnijmy, że obaj kandydaci debatowali osobno: Rafał Trzaskowski w Lesznie, Andrzej Duda zaś w Końskich. Silne emocji wzbudziła jednak nie tylko forma wydarzenia emitowanego przez Telewizję Polskę, czy obecność polityków związanych z PiS, których przedstawiono jako przypadkowych uczestników swoistego wiecu wyborczego prezydenta.

TVP i Andrzej Duda ponownie znalazły się na ustach wszystkich

Szeroko komentowane są słowa Andrzeja Dudy, który odnosząc się do ewentualnej szczepionki przeciw koronawirusowi, zaznaczył, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień. Choć kandydat PiS próbował prostować następnie niefortunne sformułowanie na Twitterze, część społeczeństwa nie uznała jego tłumaczeń za wystarczające.

Jak wskazuje portal Donald.pl, do sprawy odniosła się m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, która w opublikowanym za pośrednictwem Twittera oświadczeniu zaznaczyła, że słowa prezydenta są "absolutnie nie do przyjęcia". "Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków", czytamy w komunikacie warszawskiego OIL.

Przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wskazali ponadto, że to właśnie m.in na politykach ciąży wyjątkowa odpowiedzialność wobec promowanych postaw. O pilną reakcję oraz ustosunkowanie się do słów Andrzeja Dudy poproszono ponadto GIS oraz ministra zdrowia.

Źródło: donald.pl / Twitter

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101125205

Polityka

Minister Czarnek komentuje rezolucję PE. Za wypowiedź o dinozaurach został nominowany w specjalnym plebiscycie

Czytaj więcej >