TVP wyemitowało wczoraj debatę w Końskich. Słowa Andrzeja Dudy wywołały lawinę negatywnych komentarzy.. TVP Info (screen)
Źródło: TVP Info (screen)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Lipca 2020

Specjaliści stanowczo krytykują Dudę po "debacie" w TVP. "Interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków"

TVP wyemitowało wczoraj debatę w Końskich, w której udział wziął jedynie kandydat Prawa i Sprawiedliwości, co zdaniem niektórych przypominało raczej wiec wyborczy. To jednak niejedyna kontrowersja dotycząca wieczoru. Słowa Andrzeja Dudy dotyczące szczepionek wywołały istną lawinę negatywnych komentarzy. Do sprawy odniosła się też warszawska Izba Lekarska.

Nie milkną echa po wczorajszej "debacie" z udziałem walczącego o reelekcję prezydenta. Przypomnijmy, że obaj kandydaci debatowali osobno: Rafał Trzaskowski w Lesznie, Andrzej Duda zaś w Końskich. Silne emocji wzbudziła jednak nie tylko forma wydarzenia emitowanego przez Telewizję Polskę, czy obecność polityków związanych z PiS, których przedstawiono jako przypadkowych uczestników swoistego wiecu wyborczego prezydenta.

TVP i Andrzej Duda ponownie znalazły się na ustach wszystkich

Szeroko komentowane są słowa Andrzeja Dudy, który odnosząc się do ewentualnej szczepionki przeciw koronawirusowi, zaznaczył, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień. Choć kandydat PiS próbował prostować następnie niefortunne sformułowanie na Twitterze, część społeczeństwa nie uznała jego tłumaczeń za wystarczające.

Jak wskazuje portal Donald.pl, do sprawy odniosła się m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, która w opublikowanym za pośrednictwem Twittera oświadczeniu zaznaczyła, że słowa prezydenta są "absolutnie nie do przyjęcia". "Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków", czytamy w komunikacie warszawskiego OIL.

Oświadczenie Izby Lekarskiej wobec słów Andrzeja Dudy.

Przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wskazali ponadto, że to właśnie m.in na politykach ciąży wyjątkowa odpowiedzialność wobec promowanych postaw. O pilną reakcję oraz ustosunkowanie się do słów Andrzeja Dudy poproszono ponadto GIS oraz ministra zdrowia.

Źródło: donald.pl / Twitter