TVP wyemitowało wczoraj debatę w Końskich. Słowa Andrzeja Dudy wywołały lawinę negatywnych komentarzy.. TVP Info (screen)Źródło: TVP Info (screen)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Lipca 2020

Specjaliści stanowczo krytykują Dudę po "debacie" w TVP. "Interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków"

TVP wyemitowało wczoraj debatę w Końskich, w której udział wziął jedynie kandydat Prawa i Sprawiedliwości, co zdaniem niektórych przypominało raczej wiec wyborczy. To jednak niejedyna kontrowersja dotycząca wieczoru. Słowa Andrzeja Dudy dotyczące szczepionek wywołały istną lawinę negatywnych komentarzy. Do sprawy odniosła się też warszawska Izba Lekarska.

Nie milkną echa po wczorajszej "debacie" z udziałem walczącego o reelekcję prezydenta. Przypomnijmy, że obaj kandydaci debatowali osobno: Rafał Trzaskowski w Lesznie, Andrzej Duda zaś w Końskich. Silne emocji wzbudziła jednak nie tylko forma wydarzenia emitowanego przez Telewizję Polskę, czy obecność polityków związanych z PiS, których przedstawiono jako przypadkowych uczestników swoistego wiecu wyborczego prezydenta.

Dziennikarka nagle zasłabła, Trzaskowski rzucił się na pomoc. Polityczka PiS nie mogła się powstrzymać, padły oskarżycielskie słowaDziennikarka nagle zasłabła, Trzaskowski rzucił się na pomoc. Polityczka PiS nie mogła się powstrzymać, padły oskarżycielskie słowaCzytaj dalej

TVP i Andrzej Duda ponownie znalazły się na ustach wszystkich

Szeroko komentowane są słowa Andrzeja Dudy, który odnosząc się do ewentualnej szczepionki przeciw koronawirusowi, zaznaczył, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień. Choć kandydat PiS próbował prostować następnie niefortunne sformułowanie na Twitterze, część społeczeństwa nie uznała jego tłumaczeń za wystarczające.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skarg
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

Jak wskazuje portal Donald.pl, do sprawy odniosła się m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, która w opublikowanym za pośrednictwem Twittera oświadczeniu zaznaczyła, że słowa prezydenta są "absolutnie nie do przyjęcia". "Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków", czytamy w komunikacie warszawskiego OIL.

Oświadczenie Izby Lekarskiej wobec słów Andrzeja Dudy.

Przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wskazali ponadto, że to właśnie m.in na politykach ciąży wyjątkowa odpowiedzialność wobec promowanych postaw. O pilną reakcję oraz ustosunkowanie się do słów Andrzeja Dudy poproszono ponadto GIS oraz ministra zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko pouczenie, a mandat do 500 zł. Wjazd bez uprawnienia do jednej ze stref może słono kosztować
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Wielka Brytania rezygnuje z sieci 5G od chińskiego giganta

Źródło: donald.pl / Twitter