TVP. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Sierpnia 2020

"Pasztetowe wieszaki z wąsem". Ekspert TVP odrażająco wyzywał kobiety w telewizji, której dziennikarz teraz dostał zdumiewający patronat medialny

TVP wspólnie z Marcinem Rolą otrzymali patronat medialny. Prowadzący medium "WRealu24", który słynie ze swojego skandalicznego słownictwa, ma wytoczony proces za zniesławienie. Od dłuższego czasu jest jednak partnerem medialnym Centrum Sztuki Współczesnej.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nagłośnił kolejną zaskakującą sprawę. Jej bohaterem stał się lider projektu "WRealu24", Marcin Rola. Aktywiści przedstawili historię Centrum Sztuki Współczesnej. Deklarują, że władzę w instytucji sprawują osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością. Piotr Bernatowicz, który zarządza pracami CSW, podjął się organizacji koncertu. W przedsięwzięciu ma wziąć udział zespół wspierający skrajnie prawicową partię. 

TVP i Marcin Rola pełnią patronat medialny

"CSW zostało "przejęte" przez PiS, partia wsadziła na dyrektora swojego człowieka Piotra Bernatowicza. Ten zorganizował koncert, na którym ma wystąpić idol neofaszystów - węgierski zespół Hungarica wychwalający skrajnie prawicową partię Jobbik i zdelegalizowaną Gwardię Węgierską nawiązującą symbolami do nazizmu. Z koncertu wycofała się już Luxtorpeda i Maleo Reggae Rockers. Za to partnerami medialnymi są poza TVP także nacjonalistyczne Media Narodowe oraz WREALU24" - czytamy w komunikacie Ośrodka.

"Ta ostatnia telewizja to projekt niejakiego Marcina Roli. Program pełen jest treści rasistowskich, ksenofobicznych. Rola został skazany za nazywanie uczestniczek Czarnego Protestu feminazistkami. Z kolei Roman Sklepowicz wciąż ma trwający proces o stwierdzenie "Kto to r**ha?", przy wtórze którego wraz z Rolą rechotali z kobiet" - wyjaśnia OMZRiK na Facebooku. Przypomnijmy, że skandalizujący redaktor wyśmiewał muzułmanów oraz imigrantów. Wielokrotnie przeklinał na wizji oraz dokonywał niesmacznych porównań o erotycznym zabarwieniu.

TVP również jest partnerem medialnym koncertu organizowanego przez CSW. Przypomnijmy, że Marcin Rola otrzymał niedawno pozew za groźby pod adresem aktywistów z Ośrodka. "Ośrodek pozwał Rolę za publiczne zniesławienia, których dopuścił się Rola m.in. na antenie TVP Info. Wyzywał działaczy OMZRiK od faszystów, groził że «nie wiecie z kim zadarliście»" - wytykają autorzy wpisu na Facebooku. Film z wyciętymi wypowiedziami dziennikarza znajdziecie pod tym LINKIEM.
 

Źródło: [Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!