wtv.pl
Na antenie TVP wyemitowano zaskakujący materiał

screen vod.tvp.pl "Motel Polska" odc. 12

TVP nie zdążyło nawet ocenzurować wszystkich słów. Cały materiał poświęcono atakom na gwiazdy "Motel Polska"

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nowy program TVP "Motel Polska" budzi wyjątkowo skrajne emocje. Internauci nie pozostawili na wyjątkowo sztucznym show suchej nitki. Szybko okazało się, że zarówno uczestnicy, jak i Telewizja Polska nie spodziewali się, że ich działania w

  • Na antenie TVP nie ocenzurowano części wulgarnych treści

  • Materiał "Motel Polska" nadal dostępny jest w sieci w niezmienionej formie

  • Program został już 5 razy zgłoszony do KRRiT z racji na propagowanie mowy nienawiści i niski poziom

"Motel Polska" miał być wielkim hitem TVP, jednak internauci szybko okrzyknęli go dowodem propagandy uprawianej przez Telewizję Publiczną rządzącą przez byłego posła Prawa i Sprawiedliwości Jacka Kurskiego.

Publiczny nadawca chciał udowodnić, że to TVP oraz uczestnicy show są poszkodowani, jednak wydaje się, że zapomniał, które ze słów są wulgarne i nie powinno pokazywać się ich na wizji. Wpadka jest spora, ale co najbardziej zaskakujące — nadal możliwa do odnalezienia na oficjalnych kanałach stacji.

Hejt na uczestników "Motel Polska", TVP źle ocenzurowało materiał

Format znany z "Googlebox" emitowany przez TTV został przekopiowany niemal 1:1 i pod nazwą "Motel Polska" pojawił się na antenie TVP. Od samego początku widzowie i internauci byli oburzeni treściami prezentowanymi w programie, wskazując, iż jest to czysta propaganda, a uczestnicy wyglądają, jakby nauczyli się wskazanych kwestii na pamięć.

"Motel Polska" jest na tyle kontrowersyjny, że nie obyło się bez oficjalnych skarg do KRRiT. Wirtualne Media podają, iż na program złożono łącznie 5 skarg. 3 z nich dotyczą odcinka z 26 listopada 2020 r., gdzie uczestnicy programu TVP mieli nawoływać do przemocy, poprzez oburzające komentarze względem incydentu z zatrzymaniem Włodzimierza Czarzastego.

Pozostałe dwie skargi, zgodnie z informacjami zdobytymi przez portal Wirtualne Media, to ogólne zgłoszenie programu i określenie go jako popierającego przemoc oraz mowę nienawiści, homofobię, czy dyskryminację mniejszości. W pismach pojawił się również zarzut, iż "Motel Polska" to zwyczajnie program o wyjątkowo niskim poziomie.

W 12. odcinku, który nadal dostępny jest w całości na vod.tvp.pl, na samym początku postanowiono podać powody, dla których jedna z uczestniczek zdecydowała się na rezygnacje z udziału w reżyserowanym show. Okazało się, że sianie hejtu i nienawiści przyniosło wymierne skutki, gdyż internauci w niewybrednych słowach zaczęli komentować zarówno sam format, jak i uczestników. Niestety w czasie składania materiału, osoba odpowiedzialna za ocenzurowanie słów, które nie powinny pojawić się na ekranie widzów, nie wykonała swojego zadania.

Wpadka TVP, wulgarne słowa na antenie

W czasie udowadniania, jak okropni są internauci z drugiej strony politycznej sceny, wstawiano screeny z komentarzy na Facebooku. Nie wszystkie słowa zostały jednak ukryte przed oczami odbiorcy. Możliwe, iż w TVP nie wszystkie powszechnie uważane za wulgarne słowa traktowane są w tej kategorii.

O ile słowo "w*********ć" zostało ocenzurowane, to już "ku*wizyjne sz*aciary" nie. Dodatkowo lektor ze stoickim spokojem czytał te sformułowania i wydaje się, iż nie widział sprzeczności w prezentowanej treści.

Innym przykładem podwójnych standardów w kwestii dbania o widza jest inny komentarz. W nim pojawia się określenie "lizania d**y Kurskiemu oraz Kaczaffiemu". To również pojawiło się na ekranach osób decydujących się na spędzanie czasu z tą wątpliwą rozrywką.

Zastanawiające jest nie to, że nikt w procesie produkcji nie zauważył błędu osoby odpowiedzialnej za kontrolę treści. Odcinek 12. — na początku, którego oglądać można nieocenzurowane treści — nadal zamieszczony jest na VOD TVP w niezmienionej treści.

"Motel Polska", jaka jest jego oglądalność?

Dane przekazane przez Nielsen Media, na które powołuje się portal Press.pl, wskazują, że emitowany w czwartki o 23 "Motel Polska" gromadzi przed telewizorami średnio 393 tys. widzów, co daje TVP 1 udział w rynku w grupie ogólnej na poziomie 5,45 proc.

Ostatnio Jacek Kurski mógł nie być zadowolony z przedstawianych mu wyników. Okazało się, że chluba stacji, czy "Wiadomości" TVP nie zbierają przed telewizorami tak wielu widzów, jak konkurencja. Więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<

Źródło: screen vod.tvp.pl "Motel Polska" odc. 12

Źródło: screen vod.tvp.pl "Motel Polska" odc. 12

Zdjęcie wyróżniające to fragment 12. odcinka "Motel Polska". Całość materiału dostępna jest pod adresem vod.tvp.pl

Źródło: vod.tvp.pl / Wirtualne Media / press.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >