wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jest reakcja muzyków na skandaliczną decyzję TVP. Budka Suflera została okropnie potraktowana

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP postanowiło uczcić pamięć Romualda Lipki. Koncert na cześć lidera Budki Suflera odbędzie się bez artystów z Budki Suflera. Kuriozalna i niezrozumiała sytuacja została nagłośniona w mediach społecznościowych. Muzycy napisali list do jednej z dyr

Romuald Lipko, założyciel formacji Budka Suflera przez długi czas zmagał się z nowotworem. Niestety, kilka miesięcy temu zmarł w wyniku przegranej walki z chorobą. Jego twórczość oraz kariera rozwijała się od 1974 roku. TVP postanowiło wspomnieć nieżyjącego muzyka wspólnie z innymi artystami. Podczas organizacji wielkiego przedsięwzięcia zapomniano o pewnym "szczególe". Budka Suflera, która funkcjonuje do dziś, nie otrzymała zaproszenia na ważne wydarzenie.

TVP organizuje koncert na cześć lidera Budki Suflera bez artystów z Budki Suflera

Na oficjalnej stronie Budki Suflera na Facebooku opublikowano list otwarty do dyrektorki agencji kreacji rozrywki i oprawy Telewizji Polskiej, Anny Cyzowskiej-Andury. "Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność" - czytamy w piśmie podpisanym między innymi przez Tomasza Zeliszewskiego oraz Mieczysława Jureckiego.

Artyści wskazali, że mają obowiązek uczcić pamięć swojego lidera. Na wydarzenie TVP zaproszono między innymi Beatę Kozidrak, Justynę Steczkowską, Piotra Cugowskiego oraz Anię Dąbrowską. "Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców. Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu »Cisza jak ta«, uniemożliwiła wypełnienie nam, najbliższym współpracownikom i przyjaciołom, moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko" - deklarują rozgoryczeni muzycy. TVP odniosła się do pisma. Uważają, że autorzy listu nie chcieli skorzystać z propozycji.

TVP uważa, że wystosowało zaproszenie do członków Budki Suflera. "Wirtualna Polska" opublikowała ich stanowisko. "TVP informuje, że muzycy ci zostali zaproszeni jako goście honorowi koncertu poświęconego pamięci Romualda Lipki" - czytamy. Telewizja Polska deklaruje, że organizacja przedsięwzięcia została wstrzymana przez kryzys epidemiczny. "Po wznowieniu prac i przeniesieniu festiwalu na wrzesień, w sierpniu br. Marek Sierocki, dyrektor artystyczny festiwalu złożył kolejną propozycję udziału w koncercie, ale muzycy również z niej nie skorzystali" - deklarują. W dokumencie poinformowano, że do konfliktu miała doprowadzić konwencja koncertu, która miała nie przypaść do gustu Budce Suflera.

Źródło: [Onet/Wirtualna Polska/Facebook/Budka Suflera]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >