TVN adresatem listu dotyczącego Filipa Chajzera. Beata Zawadzka/East NewsŹródło: Beata Zawadzka/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Kwietnia 2020

KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo

TVN ma ostatnio wątpliwe szczęście do dość niefortunnych materiałów. Dwiema najgłośniejszymi gafami stacji były przytyki dotyczące wyglądu koreańskiego gwiazdora k-popu oraz udawanie ataku paniki przez Filipa Chajzera. Do sprawy tego ostatniego odniosła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Przypomnijmy, że skargi telewidzów dotyczące zachowania Filipa Chajzera odnoszą się do programu "Dzień Dobry TVN", wyemitowanego 29 listopada ubiegłego roku. Wspomnianych oficjalnych skarg, jak podaje portal press.pl, było aż 19.

Chajzer był jednym z dwójki dziennikarzy prowadzących popularny program, w którym gościła m.in. psycholog Maria Rotkiel, mająca za zadanie odnieść się do tematu ataków paniki.

Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyWażny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyCzytaj dalej

TVN "powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców"

Podczas rozmowy, zapowiedzianej belką z napisem "Zachowaj spokój - to atak paniki", Chajzer zauważył, że temat jest "bardzo poważny i nie można robić sobie z niego jaj". Zakończywszy tę część programu, dziennikarz zaczął jednak symulować atak. Ciężko oddychając, wykrzyczał: "Dostałem ataku, zabierz mnie stąd, pomóż mi, przerwa, idziemy na przerwę!".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

Po programie znaczna część użytkowników internetu zarzuciła Chajzerowi, że naśmiewał się z osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Dziennikarz wyjaśniał, że jego zamiarem nie było obrażenie kogokolwiek. Postanowił jednak przeprosić wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego zachowaniem.

Teraz do stacji wpłynęło oficjalne pismo autorstwa przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego. Jak podaje "Press", szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwrócił w nim uwagę, że nadawca w swojej działalności programowej powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców.

"W rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową", napisano w nadesłanym dokumencie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Do Biedronki czy Lidla udaj się jak najszybciej. Niebawem może być niebezpiecznie
  4. Dyskretna, absurdalna cenzura w TVP. Wszystko wyszło na jaw
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Źródło: press.pl