wtv.pl > TV > KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:39

KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo

wtv
WTV.pl

Przypomnijmy, że skargi telewidzów dotyczące zachowania Filipa Chajzera odnoszą się do programu "Dzień Dobry TVN", wyemitowanego 29 listopada ubiegłego roku. Wspomnianych oficjalnych skarg, jak podaje portal press.pl, było aż 19.

Chajzer był jednym z dwójki dziennikarzy prowadzących popularny program, w którym gościła m.in. psycholog Maria Rotkiel, mająca za zadanie odnieść się do tematu ataków paniki.

TVN "powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców"

Podczas rozmowy, zapowiedzianej belką z napisem "Zachowaj spokój - to atak paniki", Chajzer zauważył, że temat jest "bardzo poważny i nie można robić sobie z niego jaj". Zakończywszy tę część programu, dziennikarz zaczął jednak symulować atak. Ciężko oddychając, wykrzyczał: "Dostałem ataku, zabierz mnie stąd, pomóż mi, przerwa, idziemy na przerwę!".

Po programie znaczna część użytkowników internetu zarzuciła Chajzerowi, że naśmiewał się z osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Dziennikarz wyjaśniał, że jego zamiarem nie było obrażenie kogokolwiek. Postanowił jednak przeprosić wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego zachowaniem.

Teraz do stacji wpłynęło oficjalne pismo autorstwa przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego. Jak podaje "Press", szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwrócił w nim uwagę, że nadawca w swojej działalności programowej powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców.

"W rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową", napisano w nadesłanym dokumencie.

Źródło: press.pl

Tagi: TVN
Powiązane