wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVN ma ostatnio wątpliwe szczęście do dość niefortunnych materiałów. Dwiema najgłośniejszymi gafami stacji były przytyki dotyczące wyglądu koreańskiego gwiazdora k-popu oraz udawanie ataku paniki przez Filipa Chajzera. Do sprawy tego ostatniego odn

Przypomnijmy, że skargi telewidzów dotyczące zachowania Filipa Chajzera odnoszą się do programu "Dzień Dobry TVN", wyemitowanego 29 listopada ubiegłego roku. Wspomnianych oficjalnych skarg, jak podaje portal press.pl, było aż 19.

Chajzer był jednym z dwójki dziennikarzy prowadzących popularny program, w którym gościła m.in. psycholog Maria Rotkiel, mająca za zadanie odnieść się do tematu ataków paniki.

TVN "powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców"

Podczas rozmowy, zapowiedzianej belką z napisem "Zachowaj spokój - to atak paniki", Chajzer zauważył, że temat jest "bardzo poważny i nie można robić sobie z niego jaj". Zakończywszy tę część programu, dziennikarz zaczął jednak symulować atak. Ciężko oddychając, wykrzyczał: "Dostałem ataku, zabierz mnie stąd, pomóż mi, przerwa, idziemy na przerwę!".

Po programie znaczna część użytkowników internetu zarzuciła Chajzerowi, że naśmiewał się z osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Dziennikarz wyjaśniał, że jego zamiarem nie było obrażenie kogokolwiek. Postanowił jednak przeprosić wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego zachowaniem.

Teraz do stacji wpłynęło oficjalne pismo autorstwa przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego. Jak podaje "Press", szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwrócił w nim uwagę, że nadawca w swojej działalności programowej powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców.

"W rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową", napisano w nadesłanym dokumencie.

Źródło: press.pl

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >