wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda pokłócił się z reporterem TVN24. "Dziwnie się zachowujecie"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:45

Andrzej Duda pokłócił się z reporterem TVN24. "Dziwnie się zachowujecie"

TVN musi zmierzyć się z ostrą krytyką ze strony Andrzeja Dudy.
(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od kilku miesięcy mamy do czynienia z zażartą kampanią prezydencką. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski podróżują po kraju, prosząc o poparcie Polek i Polaków. W najbliższej przyszłości ma dojść do medialnego starcia obu polityków. Jest jednak jeden haczyk. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy odmawia starcia z włodarzem Warszawy na antenie TVN-u. Wiele wskazuje na to, że Duda weźmie udział jedynie w debacie organizowanej przez TVP. Stało się to powodem kolejnego konfliktu polityka z komercyjnym medium.

TVN: Zaskakująca sprzeczka Andrzeja Dudy z komercyjną stacją

Podczas ostatniej konferencji Andrzeja Dudy w Drawsku Pomorskim, prezydent otrzymał niespodziewane pytanie ze strony reporterka TVN-u. Przedstawiciel stacji chciał dowiedzieć się, czy kandydat Prawa i Sprawiedliwości stawi się jedynie na debacie Telewizji Polskiej. Wyjaśnijmy, że 2 lipca przy wsparciu Wirtualnej Polski i Onetu ma dojść do identycznego wydarzenia. Odpowiedź głowy państwa z pewnością zaskoczyła przedstawicieli mediów.

 - Zaproponowałem, żebyście zamiast jednostronnie ustalać termin debaty i narzucać go wszystkim, nie wiem, troszeczkę dziwnie się zachowujecie, żebyście zorganizowali razem ze wszystkimi mediami wspólnie jedną debatę, tak żeby nie wykluczać widzów - odpowiedział Andrzej Duda. Niecodzienne słowa prezydenta zostały odebrane przez dziennikarza TVN-u jako obraźliwe. Nie wiemy jednak, co miał na myśli polityk mówiąc o "dziwnym zachowaniu" komercyjnego medium.

Powiązane