wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Bardzo ważne informacje dla seniorów na temat emerytur. Prawdziwa rewolucja?

23 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Trzynastki wpłynęły na konta seniorów już w maju. "Super Express" informuje o kolejnych zmianach, jakie czekają seniorów. W 2021 roku emerytury mogą znacznie wzrosnąć. Ostatnie deklaracje wiceministra rodziny nie pozostawiają złudz

System emerytalny w naszym kraju podlega nieustannej debacie. Postulaty seniorów są podnoszone w niemal każdej kampanii wyborczej. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Sejm i Senat przeprowadzał dyskusje nad projektem, który ma na celu wyrównanie świadczeń osób urodzonych w 1953 roku. Sprawa ta dotyczy przeważnie kobiet. Warto podkreślić, że stała waloryzacja emerytur oraz liczne dodatki przyznawane przez rząd Zjednoczonej Prawicy mogą wpłynąć na poprawę jakości życia osób, które zakończyły karierę zawodową.

Trzynastki trafiły na konta seniorów. Emerytury w 2021 roku mogą znacznie wzrosnąć

Prawo i Sprawiedliwość od objęcia władzy w 2015 roku nieustannie poszerza ofertę socjalną dla Polek i Polaków. 500 plus, postojowe, podniesienie zasiłku dla bezrobotnych, czy też waloryzacja świadczeń dla najstarszych to zaledwie część działań parlamentarnej większości. Redakcja "Super Expressu" wskazuje, że już w maju przekazano tak zwane "trzynastki" dla seniorów i seniorek. Okazuje się jednak, że minimalna emerytura może znacznie wzrosnąć. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z "SE" przedstawił plany rządowe w sprawie świadczeń. 

Stanisław Szwed zadeklarował, że w 2021 minimalne wypłaty dla emerytów mogą wzrosnąć o całe 100 złotych. - Mam ogromną nadzieję, że podniesiemy o 100 zł minimalną emeryturę od przyszłego roku. Wynosiłaby ona wtedy 1300 zł. Tyle samo oczywiście wynosiłaby trzynasta emerytura - deklarował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej dla "Super Expressu". 

Prezeska Instytuty Emerytalnego, Anita Kolek wskazała, że wzrost świadczeń jest bardzo prawdopodobny. - Najniższa emerytura w przyszłym roku wzrośnie, ponieważ rośnie inflacja. Myślę, że rząd będzie chciał podwyższyć minimalne świadczenie do 1300 zł brutto - deklaruje ekspertka w rozmowie z "Super Expressem".

Trzynastki zostały wypłacone w maju. Oznacza to, że do kieszeni emerytów wpłynęło aż 1200 złotych brutto, co daje 981 złotych netto. Waloryzacja świadczeń dla seniorów może doprowadzić do regularnego wzrostu zarówno trzynastek, jak minimalnej emerytury. "Super Express" wskazuje, że może ona wynieść nawet 1300 złotych brutto. Oznacza to, że realnie emeryci mogą liczyć na 1100 złotych. Przez wzgląd na wyższy podatek, w 2021 roku każdy, kto osiągnął wiek emerytalny, otrzyma około 1070 złotych.

Źródło: [Super Express]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >