wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pilne zmiany w Trójce po aferze z piosenką Kazika. Poleciały głowy, kim jest nowy dyrektor?

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Trójka przechodzi szereg istotnych zmian wobec afery związanej z usunięciem z Listy Przebojów Polskiego Radia utworu Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Po unieważnieniu głosowania ze stacją po

Sytuacja swoistego cenzurowania artystów w Polskim Radiu rozpoczęła lawinę komentarzy i zwolnień pracujących w rozgłośni dziennikarzy. Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie Listy Przebojów, po czym insynuował manipulację przy liczeniu głosów oraz dopuszczenie do głosowania utworu spoza listy. Zdaniem dyrekcji stacji piosenka Kazika zajęła w istocie nie pierwsze, a czwarte miejsce.

Na znak protestu wobec poczynań Polskiego Radia z pracy odeszli redaktorzy o legendarnym niemal statusie, w tym m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski czy Agnieszka Szydłowska. Według informacji przekazanych przez "Presserwis" dziś doczekaliśmy się także zmian na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego.

Trójka z nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym

Jak podaje press.pl, nowy nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji został Kuba Strzyczkowski. Informacja ta miała już zostać potwierdzona przez samego dziennikarza. Zastąpi on na stanowisku wspomnianego Kowalczewskiego, które sprawował tę funkcję od listopada 2019 roku.

Strzyczkowski jest związany z Polskim Radiem od 1989 roku. W Programie III prowadził takie audycje jak "Za, a nawet przeciw" czy piątkowe wydania "Zapraszamy do Trójki". Dziennikarz pracował także dla Telewizji Polskiej, gdzie był gospodarzem programów publicystycznych, m.in. "Z refleksem" i "Kwadrans po ósmej" oraz informacyjnego "Teleexpressu".

Warto dodać, że w 2003 roku Kuba Strzyczkowski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Objęcie stanowiska w tak istotnym momencie z pewnością nie będzie należało do zadań najłatwiejszych. Przypomnijmy, że wobec rezygnacji ze sprawowanych funkcji licznych dziennikarzy, którzy dotychczas prowadzili programy, Trójka zmuszona jest wypełniać czas antenowy muzyką z playlisty.

Źródło: press.pl / wikipedia

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >