Trójka zdecydowała, że nowym dyrektorem stacji zostanie Kuba Strzyczkowski. Wikimedia/MohylekŹródło: Wikimedia/Mohylek
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

Pilne zmiany w Trójce po aferze z piosenką Kazika. Poleciały głowy, kim jest nowy dyrektor?

Trójka przechodzi szereg istotnych zmian wobec afery związanej z usunięciem z Listy Przebojów Polskiego Radia utworu Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Po unieważnieniu głosowania ze stacją pożegnał się szereg znanych dziennikarzy. Jak się okazuje, przebudowa nie ominęła również dyrekcji. Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu Trzeciego Polskiego Radia zostanie bowiem Kuba Strzyczkowski.

Sytuacja swoistego cenzurowania artystów w Polskim Radiu rozpoczęła lawinę komentarzy i zwolnień pracujących w rozgłośni dziennikarzy. Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie Listy Przebojów, po czym insynuował manipulację przy liczeniu głosów oraz dopuszczenie do głosowania utworu spoza listy. Zdaniem dyrekcji stacji piosenka Kazika zajęła w istocie nie pierwsze, a czwarte miejsce.

Na znak protestu wobec poczynań Polskiego Radia z pracy odeszli redaktorzy o legendarnym niemal statusie, w tym m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski czy Agnieszka Szydłowska. Według informacji przekazanych przez "Presserwis" dziś doczekaliśmy się także zmian na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Trójka z nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym

Jak podaje press.pl, nowy nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji został Kuba Strzyczkowski. Informacja ta miała już zostać potwierdzona przez samego dziennikarza. Zastąpi on na stanowisku wspomnianego Kowalczewskiego, które sprawował tę funkcję od listopada 2019 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
2. Jest wielki sukces w walce Polski z koronawirusem. Ostatnia doba była przełomowa, możesz odetchnąć z ulgą

Strzyczkowski jest związany z Polskim Radiem od 1989 roku. W Programie III prowadził takie audycje jak "Za, a nawet przeciw" czy piątkowe wydania "Zapraszamy do Trójki". Dziennikarz pracował także dla Telewizji Polskiej, gdzie był gospodarzem programów publicystycznych, m.in. "Z refleksem" i "Kwadrans po ósmej" oraz informacyjnego "Teleexpressu".

Warto dodać, że w 2003 roku Kuba Strzyczkowski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Objęcie stanowiska w tak istotnym momencie z pewnością nie będzie należało do zadań najłatwiejszych. Przypomnijmy, że wobec rezygnacji ze sprawowanych funkcji licznych dziennikarzy, którzy dotychczas prowadzili programy, Trójka zmuszona jest wypełniać czas antenowy muzyką z playlisty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za trzy lata polski satelita w kosmosie. Wielkie plany Exatela
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie

Źródło: press.pl / wikipedia