trójka. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 22 Maja 2020

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiać

Trójka dalej budzi kontrowersje. Pod jej siedzibą właśnie odbywa się protest przeciwników cenzury w mediach publicznych.

Protestujący trzymają transparenty sprzeciwiające się polityce Prawa i Sprawiedliwości w mediach publicznych. Ich zdaniem rządzący doprowadzili do całkowitego upadku kultowego niegdyś radia.

Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiąceBardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiąceCzytaj dalej

Co dalej z Trójką?

Forma protestu jest zupełnie inna od tej, do jakiej przyzwyczaiły nas ostatnie dni i Strajk Przedsiębiorców. Zgromadzeni na ulicy Myśliwieckiej (wg mediów ok. 100 osób) zapalają znicze, milczą, ciszą chcą pokazać, że dla nich Trójka całkowicie zamilkła. Wśród tłumu co pewien czas przewija się jedynie piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Milczenie protestujących praktycznie zgadza się ze stanem faktycznym panującym w radiu, ponieważ w ostatnim czasie odeszło z niej wielu prowadzących, często związanych z Trójką od kilkudziesięciu lat. 

W tłumie widać między innymi kandydata na prezydenta RP Roberta Biedronia.

AKTUALIZACJA 19:55 - Na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze legitymują protestujących oraz wzywają do rozejścia się. Zgromadzenie jest zdaniem policjantów nielegalne i może zakończyć się karami dla uczestników. Zagrożono również użyciem środków przymusu bezpośredniego. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiające doniesienia, Jarosław Kaczyński wezwał do siebie najważniejszych działaczy PiS. Ważą się losy Andrzeja Dudy?
2. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Sytuacja w rozgłośni pogarsza się z dnia na dzień. Jej bojkot ogłosiło już kilkunastu artystów. Są wśród nich m.in Organek, Dawid Podsiadło czy Artur Rojek.

Głos w sprawie zabrał również Andrzej Duda. - Ogromny niesmak, to jest żenujące. Nie pojmuję tej sytuacji. Mamy wolność słowa. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Pytanie, czy to zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - stwierdził prezydent. - Mamy w Polsce wolność wyrażania poglądów, także w piosence, sytuacja w ogóle niezrozumiała dla mnie - to, co się stało. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo - pytanie - czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - mówił prezydent podczas Q&A na Facebooku.

Warto zaznaczyć, że dzisiejsza Lista Przebojów została zawieszona. Dziennikarz Onetu, prowadzący relację z wydarzenia, przekazał, że na stronie internetowej i tak ukazało się zestawienie, które wygrała piosenka Kazika. Obecnie witryny nie da się już znaleźć, pokazuje jedynie błąd. Trudno więc zweryfikować podobne doniesienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać