wtv.pl
trójka

wtv

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiać

22 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Trójka dalej budzi kontrowersje. Pod jej siedzibą właśnie odbywa się protest przeciwników cenzury w mediach publicznych.

Protestujący trzymają transparenty sprzeciwiające się polityce Prawa i Sprawiedliwości w mediach publicznych. Ich zdaniem rządzący doprowadzili do całkowitego upadku kultowego niegdyś radia.

Co dalej z Trójką?

Forma protestu jest zupełnie inna od tej, do jakiej przyzwyczaiły nas ostatnie dni i Strajk Przedsiębiorców. Zgromadzeni na ulicy Myśliwieckiej (wg mediów ok. 100 osób) zapalają znicze, milczą, ciszą chcą pokazać, że dla nich Trójka całkowicie zamilkła. Wśród tłumu co pewien czas przewija się jedynie piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Milczenie protestujących praktycznie zgadza się ze stanem faktycznym panującym w radiu, ponieważ w ostatnim czasie odeszło z niej wielu prowadzących, często związanych z Trójką od kilkudziesięciu lat. 

W tłumie widać między innymi kandydata na prezydenta RP Roberta Biedronia.

AKTUALIZACJA 19:55 - Na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze legitymują protestujących oraz wzywają do rozejścia się. Zgromadzenie jest zdaniem policjantów nielegalne i może zakończyć się karami dla uczestników. Zagrożono również użyciem środków przymusu bezpośredniego. 

Sytuacja w rozgłośni pogarsza się z dnia na dzień. Jej bojkot ogłosiło już kilkunastu artystów. Są wśród nich m.in Organek, Dawid Podsiadło czy Artur Rojek.

Głos w sprawie zabrał również Andrzej Duda. - Ogromny niesmak, to jest żenujące. Nie pojmuję tej sytuacji. Mamy wolność słowa. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Pytanie, czy to zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - stwierdził prezydent. - Mamy w Polsce wolność wyrażania poglądów, także w piosence, sytuacja w ogóle niezrozumiała dla mnie - to, co się stało. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo - pytanie - czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - mówił prezydent podczas Q&A na Facebooku.

Warto zaznaczyć, że dzisiejsza Lista Przebojów została zawieszona. Dziennikarz Onetu, prowadzący relację z wydarzenia, przekazał, że na stronie internetowej i tak ukazało się zestawienie, które wygrała piosenka Kazika. Obecnie witryny nie da się już znaleźć, pokazuje jedynie błąd. Trudno więc zweryfikować podobne doniesienia.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >