wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tomasz Lis w mocnych słowach o wyborach. Dotyczy życia jego dzieci

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Tomasz Lis znany jest ze swoich poglądów oraz aktywności w mediach społecznościowych. Należy do grona dziennikarzy, którzy nie mają oporów przed wytykaniem władzy błędów oraz przed głośnym mówieniem tego, co im leży na s

Znany dziennikarz i redaktor naczelny Newsweeka po raz kolejny postanowił uderzyć w obóz partii rządzącej oraz samego jej prezesa. Zrobił to za pośrednictwem wpisu na Twitterze.

Tomasz Lis w mocnych słowach o wyborach i władzy Kaczyńskiego

Dziennikarz poruszył temat wyborów prezydenckich, które miały odbyć się dziś, a jednak, decyzją głównie Jarosława Kaczyńskiego, nie doszło do ich skutku. Ma to związek z panującym stanem zagrożenia epidemicznego. Wybory w formie tradycyjnej, jaką znamy, nie byłyby możliwe, gdyż stanowiłoby to zbyt duże ryzyko dla życia i zdrowia Polaków. Rządzący wpadli jednak na pomysł przeprowadzenia wyborów w zaplanowanym terminie 10 maja, ale w formie korespondencyjnej, co nie przypadło do gustu wielu osób.

Finalnie nie doszło dziś do wyborów w żadnej z proponowanych opcji. I dobrze się stało, jednak Lis w swoim wpisie ubolewa bardziej nad tym, jaką moc sprawczą ma w naszym kraju Jarosław Kaczyński, oraz nad faktem, że tegoroczne wybory są pierwszymi, w których udział miały wziąć jego córki. Dziś miało dojść do ich pierwszego w życiu głosowania, jednak decyzją "wujka Jarusia" - jak zauważa dziennikarz, stało się inaczej. Można wyczuć tutaj nutę sarkazmu oraz widać wyraźne wskazywanie Lisa na problem tego, jak ważną rolę dla naszego państwa i losów jego rodaków oraz ich przyszłości odgrywa prezes PiS. Ma bowiem najwięcej do gadania i to do niego należy zawsze ostatnie słowo oraz decyzja, dopóki rząd Prawa i Sprawiedliwości sprawuje władzę w Polsce.

"Moje córki miały dziś, pierwszy raz w życiu, głosować w wyborach prezydenckich. Niestety wujek Jaruś zdecydował, że wciąż jest na to za wcześnie" - napisał pół żartem, pół serio Lis na Twitterze.

Źródło: Twitter / WTV

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >