Tomasz Komenda. (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Września 2020

Nowe fakty w sprawie, za którą skazano Tomasza Komendę. Porażające ustalenia

Tomasz Komeda spędził w więzieniu 18 lat. Mężczyzna został skazany za przestępstwo, którego się nie dopuścił. Nowi podejrzani wciąż czekają na ostateczny wyrok sądu. Media przekazały nowe fakty, w sprawie procesu Ireneusza M. i Norberta B.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 31 grudnia 1996 roku. Podczas sylwestrowej imprezy w Miłoszycach jedna z uczestniczek zabawy została okrutnie skrzywdzona. Podejrzani mieli ją zgwałcić, a następnie zostawić na pewną śmierć. Badania wykazały, że nastolatka zmarła w wyniku skrajnego wyziębienia organizmu. Na jej ciele znajdowały się poważne rany i obrażenia. Zwłoki dziewczyny odnaleziono na terenie prywatnej nieruchomości w pobliżu miejsca, gdzie zorganizowano dyskotekę.

Popularna aktorka znana z Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowanaCzytaj dalej

Tomasz Komeda stracił 18 lat życia w areszcie. 

Pierwszym skazanym za zbrodnię w Miłoszycach był Tomasz Komenda. Po 18 latach jego proces został wznowiony przez Sąd Najwyższy, który uniewinnił mężczyznę. W wyniku ciągnącego się śledztwa na ławie oskarżonych postawiono Ireneusza M. oraz Norberta B. Organy ścigania oczekują od wymiaru sprawiedliwości kary dożywotniego pozbawienia wolności dla Ireneusza i 25 lat więzienia dla Norberta. Warto podkreślić, że pierwszy z nich był już trzykrotnie osądzony za gwałty. Polska Agencja Prasowa wskazuje, że biegli nie widzą najmniejszych szans na resocjalizację mężczyzny.

Fundacja PZU wsparła o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka. Kwoty idą w milionyFundacja PZU wsparła o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka. Kwoty idą w milionyCzytaj dalej

Prokuratura utrzymuje, że podejrzani wyciągnęli dziewczynę z dyskoteki. Następnie mieli ją zgwałcić. Sekcja zwłok wykazała, że nastolatka doznała rozległych obrażeń. Polska Agencja Prasowa podała, że jednym z uszkodzeń był rozległy krwotok z narządów płciowych. 15-latka miała spożyć też środek otumaniający. - Pozostawiając Małgosię zgwałconą, krwawiącą, a wcześniej pobitą, upitą i będącą pod wpływem środka psychoaktywnego, który został jej podany i powodował otumanienie, obaj godzili się na to, że przy tej mroźnej, zimowej pogodzie ona nie przeżyje, będąc w takim stanie - mówił prokurator. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

Tomasz Komenda od dwóch lat cieszy się życiem na wolności. Oskarżeni wciąż próbują przedłużać proces. Znane nam są nowe fakty. Polska Agencja Prasowa przekazała, że Sąd Okręgowy we Wrocławiu ostatecznie zamknął przewód sądowy. Wygłoszone zostały też mowy końcowe. Ireneusz M. oraz Norbert B. domagali się ponownego wykonania badań genetycznych. Mężczyźni oczekiwali też zatrudnienia innego ośrodka do przeprowadzenia analizy. Wrocławski sąd odrzucił ich wniosek. Skutkowało to poważnym oskarżeniem sędziów oraz ławników o stronniczość. Pełnomocnicy podejrzanym zażądali zmiany składu orzekającego. Przypomnijmy, że poprzednie ekspertyzy wykazały obecność DNA oskarżonych na ciele 15-latki. Zmieniony skład sądu odrzucił wniosek podejrzanych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

  Źródło: [RMF FM/Polska Agencja Prasowa]