wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

15-latka nie żyje, troje dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie

4 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TikTok zaskakuje kolejnymi wyzwaniami. Nie żyje 15-latka, która chciała zdobyć sławę. Trójka innych dzieci również wzięła udział w wyzwaniu. Walczyli o życie na terenie teksańskiego szpitala. Co to jest i na czym polega "Benadryl

Młodzież od kilku lat zaczyna spędzać całe dnie przed ekranami telefonów, komputerów i telewizorów. Niestety, nie zawsze wpływa to pozytywnie na ich rozwój. Coraz częściej obserwujemy zjawisko cyberprzemocy. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zaczynają obrażać się i szykanować za pośrednictwem Facebooka oraz Instagrama. W ostatnim czasie szczególną popularność zdobyła platforma TikTok. Społecznościowe medium cieszy się sympatią nastolatków, którzy nie zawsze korzystają z niego mądrze.

TikTok miejsem kolejnego "wyzwania". Nie żyje 15-latka. Chciała być popularna

Pęd za rozpoznawalnością dominuje u wielu z nas. Potrzeba zwrócenia na siebie uwagi oraz zdobycia obserwujących staje się priorytetem młodzieży. TikTok daje im możliwość pokazania się rówieśnikom. Organizuje się do tego specjalne, często bulwersujące wyzwania. W ostatnim czasie, w Ameryce nastolatkowie przebierali się za ofiary holokaustu, by nagrać krótki filmik do swoich fanów. Tym razem kontrowersje wzbudził "Benadryl challenge". Nierozsądna zabawa zakończyła się śmiercią i poważnym uszczerbkiem zdrowia.

Benadryl to lek przeciwhistaminowy, który może wywoływać wiele skutków ubocznych. Przyjęcie zbyt wielkiej dawki może spowodować halucynacje, utratę równowagi, a nawet śmierć. Przekonała się o tym 15-letnia mieszkanka Teksasu. Dziewczyna nagrała na TikToku filmik, gdzie widzimy, jak potyka się o własne nogi. Chwilę później zagraniczna prasa przekazała doniesienia o jej zgonie. Okazuje się, że w Teksasie aż troje dzieci trafiło do szpitala z powodu przedawkowania leku. Całe szczęście, następnego dnia ich stan wrócił do normy.

TikTok podjął pilne działalnia, by zakończyć młodzieżowe wyzwanie. Również firma produkująca Benadryl chce doprowadzić do przerwania "zabawy" z użyciem leki przeciwhistaminowego. Sytuacja, choć ma miejsce poza granicami Polski, może trafić do naszego kraju. Pamiętajmy, by rozmawiać z młodzieżą o zagrożeniach, jakie niesie za sobą internet. Uświadomienie najmłodszych o skutkach niebezpiecznych zabaw może uchronić wielu z nich przed losem 15-latki. 

Źródło: [O2.pl]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >