Test wirus. U.S. Air ForceŹródło: U.S. Air Force
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Marca 2020

Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia

Test na obecność wirusa wykonano w Ostrowie Wielkopolskim. Na jego wynik mężczyzna, który właśnie powrócił z zagranicy, czekał jednak 3 dni. Nie chcąc narażać rodziny na niebezpieczeństwo, spędził je we własnym samochodzie.

Szczegóły tej niecodziennej sytuacji przytacza RMF FM. Jak czytamy, powracający z zagranicy mężczyzna w drodze do rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego poczuł się znacznie gorzej. Wobec tego zamiast do domu udał się do miejscowego szpitala.

Pacjent został przebadany w ostrowskiej placówce. Lekarze stwierdzili zapalenie oskrzeli. Dla pewności przeprowadzono też test na obecność wirusa.

Radio Kraków przekazało tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Penderecki, niepowetowana strataRadio Kraków przekazało tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Penderecki, niepowetowana strataCzytaj dalej

Test na obecność wirusa

Zamiast, zgodne z zaleceniem lekarzy, udać się do domu, mężczyzna postanowił odwiedzić Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, pytając, gdzie ma oczekiwać na wynik testu. Ponownie odmówił pojechania do domu, tłumacząc, że nie chce zarazić swojej rodziny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

Do sytuacji odniósł się dyrektor Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński. "Mężczyzna nie mógł zostać w szpitalu, bowiem do hospitalizacji nie predysponowały go objawy chorobowe. Nie nadawał się do kwarantanny, bo miał zapalenie oskrzeli, a na kwarantannę nie kieruje się chorych. Ponieważ miał objawy chorobowe niewystarczające w podejrzeniu zakażenia koronawirusem, nie można było go hospitalizować na oddziale zakaźnym", przekazał, cytowany przez RMF FM.

Ostrowianin poinformował pracowników Stacji, że na wynik testu czekał będzie w samochodzie. Przez 3 dni był kontrolowany przez pracownice tamtejszego Sanepidu. Kobiety sprawdzały, czy stan pacjenta nie ulega pogorszeniu.

Wynik testu okazał się negatywny, wobec czego mężczyzna mógł ostatecznie udać się do domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Wiceminister zdrowia nie ma dobrych wieści. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie
  4. Tysiące polskich firm w krytycznej sytuacji. Ankieta wskazała, że szykują się masowe zwolnienia
  5. Jej mąż walczy z wirusem. Księżna Kamila zabrała głos, wydała ważne oświadczenie
  6. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica

Źródło: RMF FM