Telewizja Republika: w drugiej turze wygrywa Kidawa-Błońska. youtube.com/Telewizja RepublikaŹródło: youtube.com/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Lutego 2020

Wpadka telewizji Republika. "Trzeba anulować, bo przegramy"

Telewizja Republika na swoim Twitterze przeprowadziła sondę z pytaniem, kto wygrałby drugą turę wyborów, gdyby do walki stanęli Andrzej Duda oraz Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej wynik zapewne nie zadowolił organizatorów. "Wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży".

Słynącą z prezentowania konserwatywnych treści telewizja zwróciła się do internautów z pytaniem: "Jeśli druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się między Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską, na kogo oddasz głos?".

W sondzie udział wzięło 6 528 osób, a jej wyniki zapewne zaskoczyły samych pomysłodawców.

Wiadomości TVP poświęciły cały materiał Kindze Rusin. Również nie dowierzamyWiadomości TVP poświęciły cały materiał Kindze Rusin. Również nie dowierzamyCzytaj dalej

Telewizja Republika zorganizowała sondę. "Trzeba anulować"

Zdaniem internautów z pojedynku w drugiej turze wyborów zwycięsko wyszłaby kandydatka Platrformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Chęć oddania na nią głosu wyraziło aż 63.5 proc. pytanych.

Telewizja Republika -- Twitter

To niemal dwukrotnie więcej niż w przypadku przegranego sondy TV Republika Andrzeja Dudy. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał jedynie 36.5 proc. głosów internautów. Mimo zaskakujących wyników sonda nie zniknęła z Twittera telewizji. Jej przedstawiciele szybko ujęli jednak wartości swojej akcji, przypominając, że jest to jedynie badanie internetowa. "Informujemy, że wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze. Dziękujemy wszystkim za aktywność", napisano.

Telewizja Republika -- Twitter

Internauci, rzecz jasna, nie pozostali obojętni na wynik przeprowadzonej przez telewizję sondy. Pod postem pojawił się szereg sarkastycznych komentarzy. "Masakra w tej drugiej turze. Musicie anulować, bo przegracie", głosi jeden z nich. To oczywiście nawiązanie do słynnych słów rzuconych w stronę marszałek Sejmu Elżbiety Witek podczas głosowania w sprawie nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Przypomnijmy, że w efekcie Witek przerwała wspominane głosowanie.

"Dzisiejszy wynik sponsoruje gest pod okiem", pisze kolejny z komentujących sondę, nawiązując tym samym do poseł Lichockiej pokazującej środkowy palec opozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Policja i rodzina błagają o pomoc, zaginęło dziecko. Uruchomiono child alert